Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aksa Doğalgaz – Doğal Gaz Kurallara Uygun Kullanıldığında En Güvenli Enerji Kaynağı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Aksa Doğalgaz – Doğal Gaz Kurallara Uygun Kullanıldığında En Güvenli Enerji Kaynağı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye’nin 27 şehir, 214 ilçe ve beldesindeki 4 milyon abonesine temiz, konforlu ve ekonomik enerji kaynağı doğal gazı güvenle ulaştıran Aksa Doğalgaz, doğal gaz kullanırken dikkat edilmesi ve acil bir durumda yapılması gerekenleri paylaştı.

 

Türkiye’nin 27 şehir, 214 ilçe ve beldesindeki 4 milyon abonesine temiz, konforlu ve ekonomik enerji kaynağı doğal gazı güvenle ulaştıran Aksa Doğalgaz, doğal gaz kullanımının arttığı kış aylarında vatandaşları güvenli doğal gaz kullanımı konusunda bilgilendirerek, tesisat ya da gaz kullanımıyla ilgili herhangi bir sorun yaşanması halinde yetkili kişiler dışında müdahale edilmemesi gerektiğinin önemini bir kez daha vurguladı.

 

Arızaya bireysel müdahalede bulunmayın

 

Aksa Doğalgaz, acil bir durumda arızaya bireysel müdahalede bulunulmadan, 7 gün 24 saat hizmet veren “187 Doğal Gaz Acil Hattı”nın aranması gerektiğini hatırlatıyor. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada, herhangi bir gaz kaçağı olasılığına karşı hava akışını sağlayan havalandırma menfezlerinin kesinlikle kapatılmaması gerektiği vurgulanarak, düzenli cihaz bakımı, baca temizliği ve tesisat montajı gibi işlemlerin mutlaka yetkili firmalar ve uzmanlar tarafından yapılmasının önemine dikkat çekiliyor.

 

Doğal gazın zehirli bir gaz olmamakla birlikte, bacaların doğru montaj yapılmaması veya yetkili olmayan kişilerce bakımı yapılırken bacanın yerinden çıkması gibi durumlarda yanma sonucu ortaya çıkan karbonmonoksitin bina içinde birikebileceği ve karbonmonoksit zehirlenmelerine yol açabileceğinin unutulmaması gerekiyor. Cihaz ve baca montajı, bakım ve onarım işlemlerinin mutlaka yetkili firma ve cihaz yetkili servislerince yapılması gerekiyor.

 

Özellikle uygun olmayan elektrik tesisatı topraklamasının, doğal gaz tesisatı için tehlike oluşturabileceğini belirten yetkililer, binanın elektrik tesisatının da her yıl düzenli olarak kontrol edilmesi konusunda uyarıyor. Herhangi bir durumda koku hissedildiğinde öncelikle vatandaşların panik yapmaması gerektiğine dikkat çeken Aksa Doğalgaz yetkilileri, acil durumlarda alınması gereken önlemleri ise şöyle sıralıyor:

 • Kapı ve pencereleri açarak, ortamı havalandırmaya özen gösterin. Daire girişinde bulunan sayaç giriş vanasını kapatın.
 • Doğal gaz bağlantısı olmayan bir yerden 7 gün 24 saat hizmet veren “187 Doğal Gaz Acil Hattı”na ihbarda bulunun. 
 • Doğal Gaz Acil Müdahale Ekibi’nin gelmesini bekleyin. Ev, apartman ya da iş yerinde bulunan insanların tahliyesinin Acil Müdahale 187 operatörlerinin talimatları doğrultusunda sağlanmasına ve girişlerin engellenmesine uyarak çalışmalara olumlu yönde katkı sağlayın.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Aksa Doğalgaz – Doğal Gaz Kurallara Uygun Kullanıldığında En Güvenli Enerji Kaynağı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç: “Depremzedelerin sorunlarına çözüm üretmesi gereken iktidar sorunların asıl kaynağı oldu”- Güncel Haberler Dikkat! Bu belirtiler hipotiroidi veya hipertroidi işaret ediyor- Güncel Haberler İstanbul Festivali’nde Selda Bağcan Unutulmaz Bir Konsere İmza Attı- Güncel Haberler Teknosa’dan sevgilileri mutlu edecek fırsatlar- Güncel Haberler 29 Nisan 2023 Cumartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: İşte Top 10 Yapım! “YOK” ilk turnesinde Ankara ve Bursa’daki tiyatroseverlerle buluşacak- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat