Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Altın Koza’nın Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Sinema » Altın Koza’nın Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 – 18 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin merakla beklenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmler açıklandı. 50 filmin başvurduğu yarışmada sekiz film, Altın Koza Ödülleri için jüri karşısına çıkacak:

 Altın Koza için yarışacak filmler;

“Bana Karanlığını Anlat”   Yönetmen:  Gizem Kızıl

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121”   Yönetmen:  Serpil Altın ( Dünya Prömiyeri )

“Çilingir Sofrası”  Yönetmen:  Ali Kemal Güven

 “Ela ile Hilmi ve Ali”  Yönetmen:  Ziya Demirel 

“Kabahat”  Yönetmen:  Ümran Safter   ( Dünya Prömiyeri )

 “Mendirek”  Yönetmen:  Cem Demirer   ( Türkiye Prömiyeri )

“Suna” Yönetmen: Çiğdem Sezgin  ( Dünya Prömiyeri )

“Yaban”  Yönetmen: Tareq Daoud

 Yarışma seçkisi filmlerin hepsinin yönetmenlerinin ilk ya da ikinci filmleri olmaları ve yönetmenler arasında cinsiyet eşitliği sağlanması sinemamızdaki yenileşme ve gençleşme potansiyeline bir kez daha dikkat çekti. 

 

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Uzun Metraj Film Yarışması’nın, başkanlığını yönetmen ve senarist Özcan Alper ’in üstlendiği jürisinde, Odessa Uluslararası Film Festivali eski direktörü, Palic Uluslararası Film Festivali programcısı Julia Sinkevych, görüntü yönetmeni Gökhan Atılmış, oyuncu Nazan Kesal, oyuncu Levent Özdilek, müzisyen Fahir Atakoğlu , yazar ve akademisyen Prof. Dr. Umut Tümay Arslan yer alıyor. Ödüller 17 Eylül akşamı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Altın Koza’nın Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Klarnet Virtüözü Şükrü Tunar Edremit’te Anıldı- Güncel Haberler Keçiören Belediyesi Personeline Sertifikalı Hijyen Eğitimi- Güncel Haberler Sanatçı Ahmet Özhan: ‘İktidara muhalefet etmiyorsan yandaşsın’ söylemini paylaşmak mümkün değil. ‘’Bay Kriz, enerji krizinin de esas sorumlusudur.’’- Güncel Haberler Langıdı Lang Lang’dan Güney Afrika’ya – Güncel Haberler Ruhumuza Takviye Kuvvet- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat