Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ara tatil etkinlikleri çocukların neşesi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Ara tatil etkinlikleri çocukların neşesi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Büyükşehir, ara tatilde çocuklarını sanat ve eğlence atölyelerinde ağırlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ara tatil için hazırladığı sanat ve eğlence atölyeleri çocukların adeta tatil neşesi oldu. Çocuklar tatilin ikinci gününde etkinliklerin İzmit’teki adresi olan Kocaeli Kongre Merkezi’ne gelerek kendileri için hazırlanan sanat ve eğlence atölyelerine katıldı. Sanat ve eğlence atölyelerinin yanı sıra fuaye alanında birbirinden eğlenceli faaliyetler gerçekleştirildi. 

 

ATÖLYELERDEKİ FAALİYETLERE KATILDILAR

Sanat ve Eğlence Atölyeleri ara tatil etkinliklerinin ikinci gününde Kocaeli Kongre Merkezi’nin Karamürsel Alp, Süleyman Paşa, Pertev Mehmet Paşa, Selim Sırrı Paşa ve Çoban Mustafa Paşa Salonlarında gerçekleştirildi. 7-13 yaş arasındaki çocuklar bu atölyelerde çamurdan oyuncak yapımına, ebrudan Türk Dünyası Çocuk Oyunlarına ve ekmek yapımına kadar birçok faaliyete katıldı.

 

BİLİM ŞOV İLE HEM ÖĞRENDİLER HEM EĞLENDİLER

Bunun yanı sıra Kocaeli Kongre Merkezi fuayesinde birbirinden renkli etkinlikler düzenlendi. Kocaeli Bilim Merkezi eğitmenleri fuayede kurdukları bilim standında eğitici bilim gösterileri gerçekleştirdi. Bu kapsamda çocuklara, basınç deneyleri, köpük şov, bulutların oluşumu ve yanma deneyleri yaptırılırdı.

 

ORMANYA SANAT VE DOĞAYI BULUŞTURDU

Sanat ve Eğlence Atölyelerinde Ormanya da stant açtı. Ormanya standı içinde tohum ekim atölyesi ve ağaç dilimi boyama atölyeleri oluşturuldu. Minikler bu stantta maydanoz ekti ve ağaç dilimlerine stencıl kalıplarla hayvan figürlerini resmetti. Bu sayede çocuklar Ormanya standı ile sanat ve doğanın buluşmasına şahitlik etti.

 

KARAGÖZ VE HACİVAT’TAN SATRANÇ TURNUVASI

Öte yandan Hacivat, Karagöz ve Keloğlan da fuaye alanında çocukları yalnız bırakmadı. Satranç alanında karşı kaşıya gelen Hacivat ve Karagöz’ün bilindik atışmalarıyla renklenen karşılaması çocukları neşelendirdi. Turnuvayı ise Karagöz kazandı.

 

ANNELERE GELENEKSEL KUMDA KAHVE YAPIMI ANLATILDI

Sanat ve Eğlence Atölyeleri sadece çocukların değil, onlara eşlik eden annelerinin de keyifli bir gün geçirmesini sağladı. Alanda kurulan Geleneksel Kumda Kahve Yapma Atölyesi’nde annelere kumda kahve yapımı anlatıldı. Anneler daha sonra kumun başına geçerek kahve pişirdi. Pişirilen kahveler keyifle yudumlandı.

 

ÇOCUKLAR SIRRI PAŞA’YI UNUTMAYACAK

Bu arada etkinliklerin ilk gününde masal anlatıcısı Işılay Baysak tarafından Sırrı Paşa Müzesi’nde kültürel miras atölyeleri gerçekleştirildi. Çocuklar yaşadıkları şehirdeki önemli miras alanlarından biri olan Selim Sırrı Paşa Konağı’nda vakit geçirerek, eğlenceli etkinliklerle tarihte yolculuk yaptı. Masal anlatıcısı Baysak, Sırrı Paşa ile ilgili masal anlatımı gerçekleştirdi. Çocuklar konakta işlemeleri inceleyerek daha sonra bu işlemeleri küçük maketlere işledi. Yapılan etkinlik çocukların hem tarihlerini hem kültürlerini eğlenceli ve eğitici bir şekilde öğrenmelerini sağladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ara tatil etkinlikleri çocukların neşesi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Anker’den Uygun Fiyata Yüksek Kaliteli Yeni TWS Bluetooth Kulaklık: Soundcore R100- Güncel Haberler Gıda ve perakendede büyümeyi odağına alan Yıldız Holding yeni yatırımlarda hız kesmeyecek- Güncel Haberler Modanın Kalbi Marmara Park’ta Atacak- Güncel Haberler Kemalpaşa’da Kiraz Festivali Coşkusu Başlıyor- Güncel Haberler HUAWEI WiFi AX3 Router, Wi-Fi 6 Plus ile Ev Ağlarında Devrim Yapıyor Kemeraltı Günleri başlıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat