Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkent Kültür Yolu Festivali Birleşmiş Milletler Özel Konseri’ne Ev Sahipliği Yaptı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Başkent Kültür Yolu Festivali Birleşmiş Milletler Özel Konseri’ne Ev Sahipliği Yaptı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın beş şehirde çok daha kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali dün akşam (21 Ekim 2022, Cuma) CSO Ada Ankara’da ‘Sonbaharda Romantizm’ isimli Birleşmiş Milletler Özel Konseri’ne ev sahipliği yaptı. 

 

Birleşmiş Milletlerin kuruluş yıl dönümüne özel hazırlanan programda, Vladimir Ponkin yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile ile Kobe Flüt Yarışması'nın birincisi solist Helene Boulegue da sahne aldı. Konserde F. Poulenc’in Flüt Sonatı, F. Borne’un Carmen Fantezi ve P. I. Çaykovski’nin Orkestra Suiti No.3 adlı eserleri sanatseverlerle buluştu. 

 

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından icra edilen ‘Vefatının 600’üncü Yılında Süleyman Çelebi Mevlid-i Nebi’ konseri ise CSO Ada Ankara Tarihi Salon’da gerçekleşti. 

 

Başkent Millet Bahçesi’nde ise ‘Cazın Kartalları Orkestrası’ konseri vardı. Devlet Opera ve Balesi Genel Koordinatörü tenor Oğuz Sırmalı ile soprano Mehlika Karadeniz, MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı Cazın Kartalları Orkestrası eşliğinde sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. 

 

Ankara Kale Hisar Kapısı ise Emre Nalbantoğlu Trio konserini ağırladı. Emre Nalbantoğlu blues, folk ve jazz müziğin tınıları üzerine yazdığı şarkılarıyla Ankaralılara eşsiz bir gece yaşattı.

 

Küçük Tiyatro’da Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ‘Sersemler Evi’ izleyicilerle buluşurken, Ankara Resim ve Heykel Müzesi ise Ernest Hemingway’in aynı adlı öyküsünden sahneye uyarlanan ‘Yaşlı Adam ve Deniz’ oyununu ağırladı. Kazakistan Almatı Devlet Kukla Tiyatrosu tarafından ilk kez bir kukla tiyatrosu için uyarlanarak sahnelenen ve bir insanın, hayalleri uğruna verdiği mücadeleyi anlatan oyun, izleyicilere farklı bir deneyim yaşattı. 

 

‘İnsanın Anlam Arayışı’ söyleşisine yoğun ilgi

Yazar Kemal Sayar’ın Cumhuriyet Müzesi Genel Kurul Salonu’nda gerçekleştirdiği ‘İnsanın Anlam Arayışı’ başlıklı söyleşisine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz da katıldı. Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği söyleşinin ardından Bakan Yardımcısı Yavuz, Kemal Sayar’a günün anısına bir hediye takdim etti. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkent Kültür Yolu Festivali Birleşmiş Milletler Özel Konseri’ne Ev Sahipliği Yaptı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Koton’un Mor Oda Sohbetleri Değerli Konuklarıyla Sona Erdi- Güncel Haberler Taçsız Prenses Dizisi Konusu ve Yayın Tarihi Deva Partisi Sözcüsü İdris Şahin’den Erdoğan’a “AİHM” Tepkisi: ‘Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelip sizleri de tartar’- Güncel Haberler Çanakkale Zaferi Tiyatro Sahnesinde Yaşanacak- Güncel Haberler KO-MEK yeni başlangıçlar için güzel bir adım- Güncel Haberler MEXT & Microsoft iş birliği ile sanayide dijitalleşmenin kilidini açtı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat