Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkent Kültür Yolu Festivali Cumhuriyet Müzesi’nde Tuluyhan Uğurlu’yu Ağırlayacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Başkent Kültür Yolu Festivali Cumhuriyet Müzesi’nde Tuluyhan Uğurlu’yu Ağırlayacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kültür ve Turizm Bakanlığının beş şehirde çok daha kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali, sadece çok özel konserlere ev sahipliği yapan ve bu konser için kapılarını uzun bir aradan sonra ilk kez açan Cumhuriyet Müzesi’nde piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu’yu ağırlayacak. 

 

Cumhuriyet Müzesi’nin eşsiz ortamında, efsanevi tarihi meclis salonunda 19 Ekim’de gerçekleşecek konserde Tuluyhan Uğurlu, Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri isimli eserini Ankara’da ilk kez seslendirecek. 

 

Cumhuriyetin 75’inci yılı için yazılan eser, bugüne kadar yurt içi yurt dışında 500’ün üzerinde konserde seslendirildi. Bazı bölümlerinde halk türkülerine de yer verilen eser boyunca müzikle eş zamanlı olarak Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’yla ilgili özel bir görsel sunum da sanatseverlerle buluşacak. 

 

Konserin bazı bölümlerinde Tuluyhan Uğurlu sahneyi kaval sanatçısı Murat Toraman ile paylaşacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkent Kültür Yolu Festivali Cumhuriyet Müzesi’nde Tuluyhan Uğurlu’yu Ağırlayacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Zorlu Kış Şartlarında Çalışanların Dikkat Etmesi Gereken Adımlar- Güncel Haberler Afet yönetimine yapay zekalı çözüm- Güncel Haberler DenizBank sürdürülebilirlik bağlantılı ilk repo işlemini gerçekleştirdi- Güncel Haberler Türk Eğitim Vakfı “Öğrencilerin Hikâyesi Yarıda Kalmasın” Diyor- Güncel Haberler Genç Şefler,  Adana Lezzet Festivali’nde  Hünerlerini Sergiledi- Güncel Haberler OLGUN ŞİMŞEK RAMO’DA

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat