CBeebies’in Yaz Okulu Macerası Hız Kesmeden Devam Ediyor!- Güncel Haberler

09.08.2021

47 Kişi Okumuş

0 Yorum

CBeebies’in Yaz Okulu Macerası Hız Kesmeden Devam Ediyor!- Güncel Haberler

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun

CBeebies tarafından hazırlanan “Yaz Okulu Eğlencesi” serisi gibi çocukların temel bilimleri kolayca anlamasına yönelik pek çok yapım ekranlarımıza renk katmaya devam ediyor.
 

Sonbahar ayları ufukta belirmeye başlamışken, bizleri de her zamankinden daha sıcak geçen bu yaz günlerine veda etme telaşı sardı.  İngiltere’nin bir numaralı çocuk kanalı CBeebies, yaz konseptine uygun pek çok içeriği ekranlara getirmeye devam ediyor. “Yaz Okulu Eğlencesi” serisi gibi çocukların temel bilimleri kolayca anlamasına yönelik pek çok eğlenceli yapım  bu ay boyunca da ekranlarımıza renk katmaya devam ediyor. 

 

CBeebies, çocuklara ve ebeveynlere evdeyken öğrenmede yardımcı olmak için harika eğitici başlıklardan bir seçkiyi bir araya getiriyor.  Sayısallık, okur yazarlık, hikaye, yemek pişirme, bahçıvanlık, spor, fitness ve mühendislik gibi eğitim konuları dahil olmak üzere çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini destekleyecek bir dizi program Ağustos ayı boyunca hafta içi her gün saat 10:25’de ekranlarda olmaya devam edecek. Bu yapımlardan bazıları ise şöyle; Andy's Aquatic Adventures, Andy's Dino Toybox, Andy's Secret Hideout, Catie's Amazing Machines, Grace's Amazing Machines, Kit & Pup, Mister Maker, Mr. Bloom's Nursery, My World Kitchen, Nina & The Neurons, Spot Bots ve The Numtums.

 

Ağustos ayı boyunca sevilen yapımlarla birlikte yepyeni içerikler de CBeebies ile evlerimize konuk oluyor:

 

Çocuk Şeflerden Lezzetli Tarifler: My World Kitchen “Benim Dünya Mutfağım”

Benim Dünya Mutfağım, çocukların evde yapabilecekleri ve sevdikleri yiyecekleri küçük aşcıların tarifleriyle ekranlara taşıyor. Programda, dünyanın farklı yerlerinden küçük aşcılar, kendi evlerinde kültürlerini ve miraslarını anlatan lezzetli yemekler hazırlıyorlar.   eğlenceli seri ile küçük izleyiciler, Jamaika'dan İskoçya'ya, Hindistan'dan İtalya'ya binlerce kilometre seyahat ederek, zengin ve çeşitli mutfakları keşfediyorlar. Bu eğlenceli seri,izleyicilerine yemeklerin arkasında yatan kültürleri ve farklı lezzetleri gösterirken, yepyeni bir dünya keşfetmek için onlara ilham oluyor.

 

Küçük Canlıları Yakından Tanıyoruz: My Pet and Me: Teeny Tiny Creatures

Sunucular Ferne ve Rory, çocukların onları daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için ilginç böcek türleri ve küçük hayvanların eğlenceli dünyalarını keşfediyor. Karıncalar, solucanlar, yengeçler, uğur böcekleri ve de kurbağalar! Bu sevimli ikilinin incelediği canlılardan sadece birkaçı… Bu yepyeni seri, ekosistemde yer alan en ufak canlıların dahi ne kadar muhteşem bir düzene sahip olduğunu gözler önüne sererken, miniklere doğa sevgisini ve merak duygusunu aşılamayı hedefliyor.

 

Bafta Ödüllü Bir Eğlence: Hey Duggee

Okul öncesi animasyon serisi Hey Duggee, Duggee isimli sevimli köpek tarafından işletilen “Sincap Kulübü”nün etrafında gelişen maceralara dayanıyor. Sincap Kulübü’ne gelen çocuklar her türlü heyecan verici aktiviteye katılırken, günün sonunda başarılarına karşılık çeşitli rozetler kazanıyorlar. Kulübün sevecen üyeleri her an eğlenmek isteseler de, Duggee onlara sorumluluk, takım çalışması, kabul edilebilir riskler alma ve en önemlisi kendileri için düşünmeyi öğretiyor!

 

Bu keyifli içerikleri Digitürk platfromunda yer alan 161. numaralı Cbeebies ekranlarında izleyebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ

[php][/php]