Destan’ın 14. bölümünde batuga ve akkız gök sarayla savaşıyor

07.03.2022

97 Kişi Okumuş

0 Yorum

Destan’ın 14. bölümünde batuga ve akkız gök sarayla savaşıyor

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun

Ekran yolculuğunu reytinglerin zirvesinde sürdüren ve her bölümüyle ses getiren ‘Destan’, atv’de salı akşamı 20.00’de yayınlanacak on dördüncü bölümüyle nefes kesecek.

 

‘Destan’ın on dördüncü bölümüne Batuga ve Akkız’ın, Alpagu Han ve Gök Saray’a karşı giriştiği var olma mücadelesi ve Çinli Taizu’nun şeytanın bile aklına gelmeyecek oyunu damga vuracak. Batuga ve Akkız’ın küçük göçer obasını basan Alpagu Han Sırma’yı vurduktan sonra alplarına saldırı emri verir ancak Batuga ve Akkız böyle bir saldırıya hazırlıklıdırlar. Bozkır’da yıllarca tuzak kurup Gök kervanlarını yağmalayan Akkız, şimdi de kendilerini Gök Hanlığı’na karşı savunmak için bir tuzak kurmuştur.

 

Alpagu Han bu tuzağa düşer ve Batuga ile pazarlık yapmak zorunda kalır ancak Alpagu Han tuzağa düşmeyi fırsata çevirir ve yeni düşmanını tanımak için pazarlık şartları gerçekleşene kadar onların rehini olmayı teklif eder. Bu zorunlu konukluk, baba oğul arasında müthiş bir sinir savaşı başlatır.

Destan 14. Bölüm 2. Fragmanı

Batuga ve Akkız’ın pazarlık için istedikleri şeyler, hem Ulu Ece’yi hem Taizu’yu çok sinirlendirir. Taizu, Akkız’a söylediği “Ya Çin’in iti olursunuz ya hepiniz ölürsünüz” sözünü yerine getirmeye koyulur. Bulduğu yol ise, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yoldur. Şimdi Batuga ve Akkız’ın sadece kendilerini değil, bütün Türkeli’ni kurtarmaları gerekmektedir.

 

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Metin Günayın yaptığı, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar’ın üstlendiği ‘Destan’, atv ekranında salı günlerine damgasını vurmaya devam edecek…

 

DESTAN

 

Yapım

Bozdağ Film Yapım

Yapımcı

Mehmet Bozdağ

Proje Tasarım

Mehmet Bozdağ

Yönetmen

Metin Günay

Senaryo

Ayşe Ferda Eryılmaz – Nehir Erdem

Oyuncular

Ebru Şahin (Akkız), Edip Tepeli (Batuga), Selim Bayraktar (Alpagu Han), Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk), Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir), Deniz Barut (Ulu Ece), Elif Doğan (Tutkun), İpek Karapınar (Çolpan), Burak Tozkoparan (Temur), Buse Meral (Sırma), Burak Berkay Akgül (Kaya), Osman Albayrak (Vargı), Şahin Ergüney (Kün Ata), Ahmet Olgun Sünear (Yaman), Alper Düzen (Danış Ata), Ecem Sena Bayır (Günseli), Bilgi Aydoğmuş (Kırçiçek), Esra Kılıç (Mei Jin), Hilal Uysun (Tılsım), Evren Erler (Çalayır), Meltem Pamirtan (Yibek), Faruk Aran (Kuzubeg), Müge Duygun (Tilbe), Mehmet Sertakan (Tayangu Yalvaç), Aysel Yıldırım (Kam Kadın), Seca Naz Karabulut (İlay), Cihangir Köse (Otacı), Berna Üçkaleler (Efil), Doruk Şengezer (Öktem), Onur Yenidünya (Evren Alp)

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ

[php][/php]