Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dev ile Peter’in dostluğunda herkes kendine dair bir şeyler bulacak

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Dev ile Peter’in dostluğunda herkes kendine dair bir şeyler bulacak
Google News Abone Ol

Bir varmış bir yokmuş; ülkenin birinde kendi halinde, insanlardan uzak yaşayan Dev’in hayatı Peter’le birlikte değişmeye başlamış. Dev ile Peter, çocuklara önyargıların ve söylentilerin ötesine geçmeyi, her şeyin anlatıldığı gibi olmadığını anlatıyor. Bunu, yalın ama etkileyici bir anlatımla eşsiz bir dostluk öyküsüne dönüştürüyor.

Reklamcı Dilek Türkan Ünlü’nün kaleme aldığı ve aynı zamanda resimlediği Dev ile Peter, 4-8 yaş grubu çocukların keyifle okuyup dinleyecekleri bir masal anlatıyor. Bu masalda dış görünüşü nedeniyle bazı yargılara maruz kalan ve kendini insanlardan bu nedenle soyutlayan Dev’in yaşamı, onu kendi gözleriyle görmek ve tanımak isteyen Peter’in ziyaretleriyle bambaşka bir serüvene dönüşüyor. Eserde korkular ve anlatılanlar yüzünden, basmakalıp düşüncelerle dışlanan insanları topluma ve hayata kazandırma çabası, küçücük bir çocuğun masum merakıyla ilişkilendiriliyor. İnsanların korkup kaçtıkları Dev’i tanımak için efsanenin çıktığı yere doğru bir yolculuk yapan Peter, hayatının en iyi dostunu da bu sayede kazanıyor.

Masallarla Büyüyen Çocuklar

Masallarla büyüyen ve onların yeni yetişen çocuklar tarafından da sevilmesini amaçlayan Dilek Türkan Ünlü, gelecekte başka masallarla da çocukları buluşacağının müjdesini veriyor. Dev ile Peter’in merakla okunacak sımsıcak öyküsünde, atmosferi hissettiren çizimlerle masalın içinde bir gezintiye çıkacaksınız.

“Çok huzurlu görünen bu evde tek başına yaşamaktan mutlu olmadığı, Dev ’in gözlerinden okunuyormuş. Dev’e soracağı onlarca soru olmasına rağmen cesaret edememiş Peter. Zamanla gizli ziyaretlerini arttırmış minik kahramanımız. Artık gelirken yanında Dev için minik hediyeler de getiriyormuş.”

Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlanan ve çocuklar kadar ebeveynlerin de keşfedeceği farklı deneyimler, Dev ile Peter’in akıcı anlatımında hayat buluyor. Üstelik masalın sonunda çocukları, kendi yaratıcılıklarını keşfedecekleri bir sürpriz bekliyor. Kitapta yer alan karekod ile Dilek Türkan Ünlü’nün YouTube kanalı, Dilek’li Neşeli Masallar aracılığıyla da eseri dinlemek mümkün.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Dev ile Peter’in dostluğunda herkes kendine dair bir şeyler bulacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Türkiye İmsad İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı- Güncel Haberler “Selma Gürbüz’ün: Dünya Diye Bir Yer” sergisinde son günler- Güncel Haberler Boğaziçi Üniversitesi ile EPİAŞ’tan araştırma ve eğitimde iş birliği- Güncel Haberler Hazal Haznedaroğlu – Kalıpların Ötesinde- Güncel Haberler İzmir +1 Fest Sahnesi Kalben ve Gaye Su Akyol’u ağırlamaya hazırlanıyor- Güncel Haberler Pandemide İşitme Sağlığı Tedavisi Ertelenmemeli- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat