Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

En Büyük Zenginliğimiz, Birlik Beraberliğimiz- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » En Büyük Zenginliğimiz, Birlik Beraberliğimiz- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

35. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında devam eden hemşeri dernekleri çadır etkinliklerini ziyaret eden protokol üyeleri, İnegöl’ün ve Türkiye’nin en büyük zenginliğinin sahip olunan birlik beraberlik duygusu olduğuna vurgu yaptı.

 

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği 35. Uluslararası Kültür Sanat Festivali tüm hızıyla sürüyor. Çarşamba akşamı yapılan 8. Altın Mobilya Halk Dansları Yarışması ile festivalin ilk bölümü sona ererken, hemşeri dernekleri çadır etkinlikleri ise büyük bir coşkuyla devam ediyor. 31 Temmuz’a kadar sürecek festivalde kültürlerin kaynaştığı, birlik ve beraberlik duygusunun pekiştirildiği Hikmet Şahin Kültür Parkı kameriyeler bölgesindeki çadır etkinliklerinde her akşam birbirinden farklı eğlencelerle İnegöllüler unutulmaz bir festival yaşıyor.

 

4 DERNEK ÇADIRI ZİYARET EDİLDİ

Protokol üyeleri her akşam farklı derneklerin etkinlik çadırlarına ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş Perşembe akşamı 4 derneğe ziyarette bulundu. Yüzlerce vatandaşın akın ettiği çadır etkinliklerinde sırasıyla; Abhaz Kültür Derneği, Çerkes Adige Kültür Derneği, Bayburtlular Derneği ile Manav, Yörük, Muhacir Türkmen Boyları Dernekleri Federasyonu ziyaret edildi.

 

“EN ÖNEMLİ GÖREVLERİMİZDEN BİRİ KÜLTÜRLERİMİZİ GELECEK NESİLLER AKTARMAK”

Kültürlerin yaşatıldığı çadır etkinliklerinde vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Kaymakamımızla birlikte festivalimizin vazgeçilmezleri hemşeri derneklerimizin etkinlik çadırlarını ziyaret ediyoruz. Ben bizleri böylesine güzel ortamlarda ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Yıllardır süren tüm festivallerimizde derneklerimiz elinden gelen desteği gösterdiler. Burada yaşatılmaya devam eden kültürlerimizin gelecek nesillere aktarılması lazım. Hemşeri derneklerimizin de en önemli misyonlarından biri bu. Tabi aynı zamanda birlik beraberlik, kardeşlik gibi duyguları da arttıracağız ancak gelenek ve göreneklerimizi de gelecek nesillere aktarmak istiyoruz” dedi.

 

“FARKLI KÜLTÜRLERİMİZ BÜYÜK BİR ZENGİNLİK”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise “İnegöl’ümüzde devam eden kültür sanat festivalinin hemşeri dernekleri stantlarını ziyaret ediyoruz. Buraya değer katan, renk katan, İnegöl’ü İnegöl yapan tüm derneklerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bu yıl eskisinden daha renkli ve güzel bir festival olmuş bu sene. Bunlar gerçekten büyük zenginlikler. Farklı kültürlerden de olsak, burada hepimiz rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağımızın, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin çatısı altındayız. Bu bizim olmazsa olmazımız. Ancak hepimizin atalarının geldiği topraklar, ait olduğu yöreler var. Bunların hepsi birer zenginlik. Dilimiz, danslarımız, lezzetlerimiz hepsi kültürümüzün önemli bir parçası. Dernekçilik de bu manada kolay bir iş değil. Bu nedenle emek ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ BİRLİK BERABERLİĞİMİZ”

En büyük zenginliğimizin ise birlik ve beraberlik olduğuna dikkat çeken Başkan Aktaş, “Biz 85 milyon nüfuslu çok güçlü bir ülkeyiz. Evet bizim madenlerimiz var, ihracatımız var, doğalgaz bulduk, farklı zenginliklerimiz var. Ama bizim en büyük zenginliğimiz bu birlik ve beraberliğimiz. Abazasıyla, Çerkeziyle, Arnavutuyla, Gürcüsüyle, Boşnağıyla, Çorum, Yozgat, Muş, Bitlislisiyle hepimiz bu ay yıldızlı bayrağın altında bir ve beraberiz. Allah birliğimizi bozmasın” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En Büyük Zenginliğimiz, Birlik Beraberliğimiz- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Büyükşehir, Gebze bölgesinde tüm imkanlarını seferber etti- Güncel Haberler 5. İzci Oyunlarında kazanan kardeşlik oldu- Güncel Haberler Kocaeli Kısa Film Festivali Gölcük’e Taşınıyor- Güncel Haberler Simge,’Alkışlar Ne Kadar Doğru Yolda Olduğumun Göstergesidir’…- Güncel Haberler Yalın ve Güçlü Bir Dram: Zin ve Ali’nin Hikayesi- Güncel Haberler Koronavirüs 73 Milyon 500’ün Üzerinde Haberde Yer Aldı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat