Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ENKA Sanat, Şarık Tara’yı Konser Serisi ile Anıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » ENKA Sanat, Şarık Tara’yı Konser Serisi ile Anıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

ENKA Sanat, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, saygıdeğer iş insanı ve ENKA Vakfı’nın kurucularından Şarık Tara’yı her yılın Nisan ayında, onun vizyonundan hareketle klasik müzik sanatçılarının eşsiz performanslarıyla anıyor. Anma programının ilk iki etkinliği kapsamında ENKA Sanat, 4 Nisan’da dört kadın çellistten oluşan Cello Paradiso ile 8 Nisan’da Borusan Quartet ve Gökhan Aybulus konserlerine ev sahipliği yapacak.

 

Kurulduğu günden bu yana, ülkemiz kültür sanat birikimine katkı sağlamak ve sanatseverlerin bu birikimden en iyi şekilde istifade edebilmelerine olanak sağlamak misyonlarını üstlenen ENKA Sanat, Nisan ayında çok özel bir program sunuyor. ENKA Vakfı’nın kurucularından Şarık Tara’ya adanan program, ilk olarak 4 Nisan Pazartesi saat 20.30’da dört çellist arkadaştan oluşan Cello Paradiso’yu ağırlayacak. Şafak Erişkin, Didem Erken, Gülyar Balcı ve Dilbağ Tokay’dan oluşan Cello Paradiso, ENKA Sanat dinleyicilerinin karşısına farklı coğrafya ve dönemlerin müziklerinden oluşan repertuvarlarıyla çıkacak. Halen solo kariyerlerine ve akademik çalışmalarına bireysel olarak devam eden Cello Paradiso üyeleri, müziğin ve çellonun kendi hayatlarına kattığı zenginliği ENKA Oditoryumu’nda dinleyicilerle paylaşacak. 

 

Ülkemizin yetiştirdiği usta sanatçıların klasikleşen performanslarının izleyiciyle buluşacağı anma etkinliklerinin ikincisinde, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip Borusan Quartet ile başarılı piyano virtüözü Gökhan Aybulus aynı sahnede buluşacak. 8 Nisan Cuma saat 20.30’da düzenlenecek bu eşsiz konserde klasik müzik severler, Schubert’ten Rosamunde’yi ve Schumann’dan Piano Quintet’i ENKA Oditoryumu’nda dinleyebilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ENKA Sanat, Şarık Tara’yı Konser Serisi ile Anıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Altın Güvercin 11 Eylül’de 25’inci Kez Kanatlanacak- Güncel Haberler Müze Gazhane’de Stand Up Şov Kaldığı Yerden Devam Ediyor- Güncel Haberler AgeSA, “Doğa Atölyeleri” ile Çocukları Tarım Kültürüyle Tanıştıracak- Güncel Haberler Togg’da parçalı denemeler başladı- Güncel Haberler CARMEN Operası, 15 yıl Sonra Yeniden AKM’de Sahneleniyor- Güncel Haberler Tercan; Ilıca’daki termal katliamını anlatamıyoruz- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat