Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Expocomer’de Türkiye, Latin Amerikalı Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Expocomer’de Türkiye, Latin Amerikalı Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Latin Amerika ülkelerine yönelik en önemli fuarlar arasında yer alan Expocomer 2022 Genel Ticaret Fuarı, Panama City’de 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkiye milli katılım organizasyonu bu yıl üçüncü kez İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen fuarda 18 katılımcı yer alarak Türk ürünlerini Latin Amerika pazarına tanıtma fırsatı buldu.

 

1983 yılından beri her sene düzenlenen ancak pandemiden dolayı iki sene ara veren Expocomer 2022 Genel Ticaret Fuarı, bu yıl tekrar kapılarını ziyaretçilerine açtı. 23-26 Mart tarihleri arasında Panama’nın Panama City şehrinde düzenlenen fuarda, İKMİB’in düzenlediği Türkiye milli katılım organizasyonu ile 18 katılımcı yer aldı. Fuarda, kozmetik, kişisel bakım, temizlik, ev ve mutfak eşyaları sektörlerine yönelik Türk ürünleri tanıtıldı.

 

En Büyük Ülke Pavilyonu Türkiye

 

Fuarın ilk gününde Türkiye pavilyonunun açılışı, T.C. Panama Büyükelçisi Gülhan Ulutekin ve Panama Ticaret Odası Başkanı Jose Ramon Icaza Clement’in katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışın ardından büyükelçi katılımcı firmaları ziyaret ederek başarılar diledi.

 

Ağırlıklı olarak Latin Amerika ülkelerinden profesyonel satın almacıların ziyaret ettiği fuarın en büyük ülke pavilyonu olan Türkiye Pavilyonu, Latin Amerikalı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 360 metrekare alana sahip Türkiye pavilyonunda, kozmetik, kişisel bakım, temizlik, ev ve mutfak eşyaları sektörlerindeki en yeni ürünler ve markalar potansiyel alıcılara tanıtıldı.

 

Adil Pelister: “2021 yılında Latin Amerika ülkelerine yaptığımız kimya ihracatı yüzde 13,4 pay aldı”

 

Fuar hakkında değerlendirmede bulunan İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “Tüketici elektroniğinden ilaca, tıbbi cihazlardan ev eşyalarına, mobilyadan giyime, mücevherattan spor gereçlerine, gıda maddelerinden teknolojiye kadar pek çok sektöre ev sahipliği yapan ve Latin Amerika’nın önemli fuarlarından biri olan Expocomer’e üçüncü defa milli katılım organizasyonunu İKMİB olarak gerçekleştirdik. Panama’da düzenlenen, yaklaşık 500 katılımcının yer aldığı fuarda en büyük ülke pavilyonu Türkiye oldu. Latin Amerika ülkelerinden Panama’ya ülke ihracatımız, 2021 yılında 305 milyon dolar olarak gerçekleşirken, kimya sektörümüzün ihracatı da yüzde 9,5 pay ile 29 milyon dolar olarak gerçekleşti. Meksika, Guetemala, Honduras, El Salvador, Nikaragua, Kostarika, Panama, Küba, Haiti, Dominik, Kolombiya, Venezüella, Ekvator, Peru, Brezilya, Şili, Bolivya, Paraguay, Uruguay ve Arjantin gibi ülkeleri kapsayan Latin Amerika ülkelerine yönelik kimya sektörü ihracatımız ise geçen yıl yüzde 13,4 pay alarak 724 milyon dolar oldu. Sektörümüzün ihracatını artırmaya yönelik destelerimize devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Expocomer’de Türkiye, Latin Amerikalı Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Özel çocukların ailelerine boğaz turu- Güncel Haberler Gençlik Meclisi dolu dizgin çalışıyor- Güncel Haberler Keçiören’de Coşkulu 19 Mayıs Konseri- Güncel Haberler Çalışan Bağlılığını Arttırmanın 7 Yolu- Güncel Haberler Kadınlar İzmir’den Seslendi: Özgürlüklerimizden Vazgeçmiyoruz- Güncel Haberler EİB 2021 yılının ihracat yıldızlarını gazetelere verdiği teşekkür ilanlarıyla duyurdu- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat