Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İBB Şehir Tiyatroları SEZAİ AYDIN’ı Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » İBB Şehir Tiyatroları SEZAİ AYDIN’ı Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Değerli Sanatçısı, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı Sezai Aydın’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz.

 

Şekere bağlı kalp yetmezliğinden vefat eden Sezai Aydın için 22 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 10:30’da Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde tören düzenlenecektir. Sanatçı, Üsküdar Şakirin Camii’nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

 

Sezai Aydın

Sezai Aydın 15 Şubat 1952’de Ankara’da doğdu. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş karakterleri seslendirmeleriyle ünlenmiştir.

Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Aydın, Şehir Tiyatroları sanatçısı olup, bugüne kadar birçok oyunda görev yapmıştır. Bir dönem Keçiören Belediyesi'nde "Cumartesi Cumartesi" adlı bir çocuk eğlence programını yürütmüştür. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan usta sanatçı, yıllarca birçok ünlü yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini başarıyla yapmıştır. Ayrıca, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde, seslendirme ve oyunculuk eğitimleri vermiştir.

Şehir Tiyatroları’nda Rol Aldığı Oyunlar

Lüküs Hayat

Pazartesi – Perşembe

Tekrar Çalsam

Nekrassov

Sersem Kocanın Kurnaz Karısı

Dosya

Rumuz Goncagül                         

İstanbul Efendisi

Hadi Öldürsene Canikom

Shakespeare

Hisse-i Şayia “Bir Evlilik Komedisi”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İBB Şehir Tiyatroları SEZAİ AYDIN’ı Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Sanatseverlerle Galataport İstanbul Keşfi- Güncel Haberler 6 Haziran Pazar Reyting Sonuçları Erkeklere biraz ara vermek iyi gelir- Güncel Haberler Schneider Electric Orta Doğu ve Afrika 2022 İnovasyon Zirvesi’nde Dijital Dönüşüm ve Sürdürülebilirliğin İş Dünyasını Nasıl Değiştirdiği Konuşulacak- Güncel Haberler Çocuklar ara tatilde sanatla buluşacak- Güncel Haberler Kadın Cinayetleri Sonucu Annelerini Kaybetmiş ve İstismara Maruz Bırakılmış Çocuklara Burs Desteği- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat