İzmir’de, Geleneksel Peynirli Ekmek Kır Şöleni Coşkusu- Güncel Haberler

24.05.2022

20 Kişi Okumuş

0 Yorum

İzmir’de, Geleneksel Peynirli Ekmek Kır Şöleni Coşkusu- Güncel Haberler

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun

İzmir Elazığ Kültür Ve Dayanışma Derneği Tarafından 29 Mayıs 2022 Tarihinde İzmir’de, geleneksel peynirli ekmek kır şöleni düzenlenecek.

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ancak pandemi yasağı dolayısıyla iki yıldan beri düzenlenemeyen Peynirli Ekmek Kır Şöleni, 29 Mayıs Pazar günü İzmir’de yapılacak.

İzmir Sasalı Kent Ormanında Kaya Yapıcıoğlu’nun sunumu ile gerçekleşecek etkinlikte, Sanatçı Mehmet Demirbağ Zülfükar Sezer, Canan Çağlı başta olmak üzere birçok sanatçı konser verecek.

Elazığ Kürsübaşı ve halk oyunları gösterisinin de sunulacağı Peynirli Ekmek Kır Şöleninde, katılımcılara peynirli ekmek ve Elazığ’ın yöresel yemekleri ikram edilecek.

Saat 10.00’da Şasalı Kent Ormanında başlayacak etkinlikle ilgili bilgi veren İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ufuk Öztürk yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimizden düzenlemek istediğimiz geleneksel Peynirli Ekmek Şölenine, hemşehrilerimiz başta olmak üzere herkes davetlidir.” ifadesinde bulundu.

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Öztürk,” Bu güzel etkinliğimizi düzenlememizde yer tahsisi konusunda desteklerini esirgemeyen Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Aslan, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin bey ve tüm bürokratlara siyasilere, basınımızın güzide temsilcileri ile emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, hemşerilerimize çok teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ

[php][/php]