Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İzmit’in 2021 Kültür Hikayesi herkesi büyüledi!

Ana Sayfa » Kültür Sanat » İzmit’in 2021 Kültür Hikayesi herkesi büyüledi!
Google News Abone Ol

İzmit kültürel ve sosyal yaşamı büyütmek için adımlarını geçen gün daha da hızlandıran İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmitlileri çok mutlu eden ve heyecanlandıran kültür sanat projelerini görkemli bir açılış ile kamuoyuna aktardı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşen lansmanda 'Kültür ve Sanat Kenti İzmit' sloganıyla yola çıkan İzmit Belediyesi'nin 2021 yılında planladığı projeler ve etkinlikler tanıtıldı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet önderliğinde gerçekleşen lansmanın önde gelen tiyatrocu sevinç Erbulak üstlenirken sanat dünyasından değerli isim, İzmit'in önde gelen kişileri ve STK adlı üye katıldı. Ayrıca pandemi kurallarına uygun program İzmit Belediyesinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Lansmanda İzmit Belediyesi Kütüphanesi, Atatürk Evi, Hulusi Kentmen Evi, Leyla Hanım Filmi, İzmit Somut Olmayan Kültürel Miras Envanteri Projesi ve Tarihi İzmit Evleri gibi dek yapılmış projelerin ön gösterimiyle birlikte İzmit'in 2021 yılında gerçekleştireceği değerli kültür sanat aktiviteleri anlatıldı.

Gösterişli sahne performansları eşliği tanıtımı yapılan projeler, İzmitlilerle canlı olarak yansıtılırken, yayın boyunca pandeminin sanata engel olmadığının altı çizildi.

İzmit'i Evrensel Bir Boyuta Taşımak İstiyoruz!

 Geliştirdiği uygulamalar ve sanata olan duyarlılığı ile bilinen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesini istediğini belirtken, bu alandaki vizyonlarını şu kelimelerle açıkladı; “Kentimizin simgesi olan Fethiye Cadde'mizin kültür odağı haline getireceğiz. Tarihi İzmit evlerine yeniden hayat vereceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hatıralarını İzmit'te dünyanın en zengin Atatürk Müzesi'nde yaşatacağız. Hepimizin ton dedesi Hulusi Kentmen'i restorasyon ederek yaşatacağız. Daha da ilerisi tarihi 1710 artık 126 kilometrelik Hoşgörü yoluyla İzmit Belediyesini evrensel bir boyuta indirmek istiyoruz. ” dedi.

İzmit'imizin Adını Duyurmak İstiyoruz!

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, “Düzenleyeceğimiz İzmit Moda Haftasıyla, İzmit'in kıyafetlerini geleceğin imajlarıyla harmanlayacağız. Gastro İzmit Festivaliyle ise mancarlı pidemizi, simit ve pişmaniyemizi ile dünya mutfaklarında görmek istiyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün kadınlara tanıdığı seçme ve seçilme hakkının yerel yönetimlerdeki sembolü gelen gelen Türkiye'nin serbest seçimle ilk kadın belediye başkanımız Leyla Atakan'ın hayatını bildiğiniz gibi film haline getirmeye başladık. Ve sonrasında çok arzu ettiğimiz Leyla Atakan film festivali ile en prestijli ödüller arasına adımızı izlemek ve bunu gerçek hale getirmek istiyoruz. " dedi.

Lansmandaki Etkinlikler Nefes Kesti!

Başkan Hürriyet'in konuşmasının ardından Adem ile Havva dans gösterisi gerçekleştirildi. Devamında Feshane tadında Ramazan izleyicilerle buluşurken Sahne İzmit grubu tarafından geleneksel oyunlar ve modern müzik ile dans gösterileri sergilendi. Ayrıca sine vizyon gösterimiyle birlikte 2021 yılı projeleri görsel olarak tanıtıldı. Finalde ise keman virtüözü Cihat Aşkın'ın ünlü nefes kesti. Program boyunca gerçekleşen gösteriler programa katılan ve ekranları başındaki seyircileri adeta büyüledi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İzmit’in 2021 Kültür Hikayesi herkesi büyüledi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Müziğin En İyileri Ekim Ayınca CRR’de- Güncel Haberler Sıvıyla temas eden telefonlarını kurtarmak isteyenler bu adımlara dikkat etmeli- Güncel Haberler Kitap Fuarı’nda “Karagöz’den” anlamlı söyleşi- Güncel Haberler Festivalde Nevşehir Standına Büyük İlgi- Güncel Haberler Buyurun Erken Seçime… Lozan Mübadilleri’nden Başkan Gerenli’ye ziyaret- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat