Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kadıköy’de Orta Amerika Sinema Kuşağı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kadıköy’de Orta Amerika Sinema Kuşağı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Kadıköy’de Orta Amerika Sinema Kuşağı- Güncel Haberler

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde, 18-25 Haziran tarihlerinde “Orta Amerika Sinema Kuşağı” gösterimi gerçekleşecek. Orta Amerika ülkelerinin filmografisini ve tarihini tanıtmayı amaçlayan sinema kuşağının ilk gösterimi “Haklı Dava Operasyonu”  ile başlayacak.

 

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde, 18-25 Haziran tarihleri arasında başlayacak olan 6 film gösteriminde,  5 Orta Amerika ülkelerinin filmografisi ve tarihi anlatılıyor. 

 

BMKM ve İstanbul Cervantes Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan bu programda, SICA grubundan (Orta Amerika Entegrasyon Sistemi) Panama, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika, El Salvador ve Guatemala gibi ülkelerin filmlerinden alıntılanan bir sinema kuşağı hazırlandı. Filmografisinin genellikle sinemalarda kolay kolay yer bulamadığı ve bu ülkelerin birçoğunun yakın tarihini ve önemli olaylarını daha iyi tanıtmayı hedefleyen bu program, İstanbullu sinemaseverlere keyifli seyirler sunacak.

 

BOL ÇEŞİTLİ BİR FİLMOGRAFİ
Ücretsiz olan bu seçkide, 5 Orta Amerika ülkesinden seçilen ve 6 filmden ve bu ülkelerin tarihine izleyiciler daha yakından bakma fırsatı bulacak. Çeşitli konu ve yönetmenlerin izinde izleyiciler, Amerika'nın ilk şehri olan Santo Domingo’nun kuruluşunu, Amerika’nın Panama'yı işgalini; Guatemala'daki isyanın en çetrefilli yıllarını, Kosta Rika'nın First Lady'si olan Henrietta Boggs'un kişiliğini ya da Othello’ya göndermede bulunan temaları ele alan bu filmleri, Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde, orijinal versiyonunda, Türkçe altyazılı olarak izleme fırsatı bulacak.

 

Panama büyükelçisi Bayan Mariela Sagel'in katılımıyla, 18 Haziran Cumartesi günü, saat 18.00’de açılışı yapılacak.  8 gün boyunca sürecek olan filmografide toplamda 10 gösterim izleyicilere sunulacak.

 

Etkinliğe Orta Amerika ülkelerinin Türkiye'deki büyükelçilikleri, İspanya'nın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Cervantes Enstitüsü ve Kadıköy Belediyesi destek veriyor.

 

Program:
 Haklı Dava Operasyonu (Panama. Yön: Luis Pacheco, Luis Franco Brantley)
 18 Haziran, Cumartesi saat:18:00 / 23 Haziran, Perşembe, saat:19:00.

Santo Domingo, Amerika’nın Birincisı (Dominik Cumhuriyeti; Yön: Pinky Pintor)
 19 Haziran, Pazar, saat:17:00 / 24 Haziran, Cuma, saat:19:00.

Eylül (Guatemala. Yön: Kenneth C. Muller)
19 Haziran, Pazar saat: 19:00 / 25 Haziran, Cumartesi, saat:17:00.

 Devrimin First Lady’sı (Kosta Rika. Yön.: Andrea Kalin)
20 Haziran, Pazartesi, saat:19:00 / 25 Haziran, Cumartesi, saat:19:00.

 Salsipuedes (Panama. Yön: Ricardo Aguilar Navarro, Manolito Rodríguez)
 21 Haziran, Salı, saat:19.00.

 
 Pablo’nun Sözü (El Salvador. Yön: Arturo Menéndez)
 22 Haziran, Çarşamba, saat:19.00

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kadıköy’de Orta Amerika Sinema Kuşağı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İş Sanat 22. Sezon Etkinlikleri Yaz Döneminde YouTube Kanalında- Güncel Haberler Teknopark İstanbul, Yaşam Bilimleri ve Sağlık Teknolojileri Alanlarında Çalışan Bilim İnsanı ve Girişimcilere Çağrı Yapıyor- Güncel Haberler Motosiklet tutkunlarına müjde! O markalar Türkiye’de- Güncel Haberler Öğr. Gör. Dr. Gülben Mat, “Atatürk, Çanakkale’de askeri dehasını sergilemiştir”- Güncel Haberler Jolly Joker Alaçatı’da Yaz Boyunca Yıldızlar Geçidi- Güncel Haberler Başkan Muhittin Böcek sözünü tuttu FinikeCumhuriyet Meydanı için imzalar atıldı – Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat