Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kadıköylü Çocuklardan Yılbaşına Özel Caz Konseri- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kadıköylü Çocuklardan Yılbaşına Özel Caz Konseri- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği Çocukça Caz Konseri Yeldeğirmeni Sanat’ta gerçekleşti. Merkezin 16 öğrencisinin sahne aldığı programda, öğrencilere piyanist Özgür Altan, müzisyen Oğuzhan Atar, körüklü çalgılar ustası Edward Aris ve trompet sanatçısı Ari Aris eşlik etti.

Kadıköy Belediyesi’nin çocukların sanat eğitimine destek vererek çok boyutlu düşünmelerine ve estetik duygularının gelişimine katkı sağlamak için hizmete açtığı Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri, her yıl Aralık ayında yeni yılı müzikle karşılamak için “Çocukça Caz Konseri” veriyor. Geleneksel hale gelen konser bu yıl 29 Aralık Çarşamba günü Yeldeğirmeni Sanat’ta gerçekleşti.

Program Özgür Altan’ın piyanosu eşliğinde 2020 yılında aramızdan ayrılan piyanist, besteci Nicolay Kapustin’in Toccatina eseriyle ile başladı. Programda müzisyen Oğuzhan Atar’ın Kaupstin’in bilinen bazı parçalarının caz düzenlemeleri de öğrenciler tarafından seslendirildi. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin 16 öğrencisinin öğretmenleriyle birlikte sahneye taşıdıkları eserler arasında Türk marşının caz versiyonu, caz müziğine damgasını vurmuş Swing Low parçasının 4 sesli acapella melodisi gibi eserler yer aldı.   Akordeon öğrencilerine, körüklü çalgılar ustası Edward Aris ve trompet sanatçısı Ari Aris eşlik etti. Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nin kendisine özgü akustik ortamında gerçekleşen konser izleyicilere keyifli bir akşam sundu.

Çocuk Sanat Merkezi, alanında uzman öğretmenlerle 3 yaşından 14 yaşına kadar öğrencilerin eğitim aldığı bir merkez. Merkez 2007 yılında enstrüman kursları ile başladığı yolculuğuna dans, bale, drama ve resim kurslarını da ekleyerek sanata duyarlı nesillerin yetişmesine katkı sağlıyor. Pandemi sürecinde çevrimiçi eğitim veren Çocuk Sanat Merkezi yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitimlere başladı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kadıköylü Çocuklardan Yılbaşına Özel Caz Konseri- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Bursem “Başarının Önünü Açıyor”- Güncel Haberler Türkiye Sigorta’nın 2021 Brüt Prim Üretimi Yüzde 32 Arttı- Güncel Haberler Bu belirtilerden biri bile varsa… Dikkat!- Güncel Haberler BİLGİ öğrencileri sürdürülebilirlik konulu tasarımlarını ‘İyi Tasarım İzmir’de sergileyecek- Güncel Haberler Büyükşehir gönüllü gençler için GloRe’a üye olacak- Güncel Haberler Didim Ziraat Odası’ndan Başkan Atabay’a Ziyaret- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat