KALABALIKLAR İÇİNDE YANLIZ KALMAK

14.08.2019

0 Yorum

Gelişen teknolojiyle hemen hemen her yerde kullandığımız internet, uzakları yakın eden yanı ile gözümüzü boyamayı başarmıştır.

KALABALIKLAR İÇİNDE YANLIZ KALMAK

Gelişen teknolojiyle hemen hemen her yerde kullandığımız internet, uzakları yakın eden yanı ile gözümüzü boyamayı başarmıştır. Tek tuşla dünyanın bir ucunu görebildiğimiz, oradakilerle konuşabildiğimiz,düşününce mantıksal olarak daha fazla kişiyle iletişim halinde olabileceğimizi göstermektedir.
Peki daha fazla kişiye ulaşabiliyorsak, son araştırmalara göre kalabalıklar içinde kimler? Yolculuk esnasında bazen 9 saat yan yana gittiğimiz insanlarla göz göze bile gelmeden telefonlarımıza sarılmamızın sebebi insanlardan uzak durmak isteyişimiz mi,yoksa kendi yanlızlığımıza sosyal medyadaki kimliğimizle bir kılıf bulmamız mı?
Bu işte bir terslik var yani….Sosyal medyada binlerce arkadaşı! olan insan,gerçek hayatta kapı komşusunun adını bile bilmiyor…Bu iletişim kopukluğu değil de nedir?
Reyting sonuçlarına göre izlenme oranı tavan yapan programlara bakıldığında aile,sevgi,arkadaşlık açlığımızı doyuran programların ön planda olduğu görünüyor.Demek ki eksik olan bir şeyleri sanal ortamda tamamlamaya çalışıyoruz…
Eskiden olduğu gibi komşumuzla,arkadaşımızla yüz yüze konuşsak ,o telefonları ,tabletleri elimizden bir an bırakabilsek ….Belki o zaman birbirimizi daha iyi anlayabilirdik… Kalabalıklar içinde yanlız kalmazdık…
Ama insanoğlunun huyudur bu… ‘suyunu çıkartmak’… Ya bir tadında bırakın.. Gelişmek için,öğrenmek için kullanın teknolojiyi… Elin Avrupalısı uzaya giderken,biz de arkalarından telefonlarımızla ancak’el sallayan emoji göndeririz.

Yazar: Elif ÖZCAN

Elif ÖZCAN1985 Lüleburgaz / Kırklareli doğumlu
Türk dili ve edebiyatı,
Çocuk gelişimi,
Kamu yönetimi lisans eğitimini tamamlamış olup aktif olarak eğitimci ve yazardır. Çocuk edebiyatı üzerinde çalışmaları devam etmektedir.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ