Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kartepe’de Dolu Dolu 19 Mayıs- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kartepe’de Dolu Dolu 19 Mayıs- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kartepe’de büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Kartepe’de Kent Meydanı’nda yapılan törenlerle başladı.  Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ında katıldığı törenlerde Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konularak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

 

GENİŞ KATILIM

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda devam edildi. Programa Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av. M.Mustafa Kocaman, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Özkan Bakır, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Arutan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

COŞKU İÇERİSİNDE KUTLAMA

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan yaparken, Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Nursima Yaman 'Mustafa Kemal'i düşünüyorum ve Kaan Cevizözü ise kendi yazmış olduğu 'Bahar Çiçekleri' adlı şiirleri okudular. Kartepe Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Kazım Çiftçioğlu 'Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini' okurken, 'Gençliğin Ata'ya Cevabını' yine Kartepe Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi öğrencisi Hasan Korkmaz eşliğinde tüm öğrenciler hep bir ağızdan seslendirdi.

 

GÖSTERİLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan step dans, jimnastik ve akrobasi dinletisi katılımcılar tarafından beğeniyle izlenirken,  Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik gösterisi, Kocaeli Gündüz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim alan öğrencilerin halk oyunları ve Kocaeli Üniversitesi Halk Dansları Topluluğunun Artvin Yöresi Halk Oyunları gösterisi katılımcılardan büyük alkış aldı. Tören, Kartepe Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan bando gösterisi ile sona erdi.

 

TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na Kartepe Belediyesi tarafından hazırlanan 19 Mayıs korteji ile devam edildi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde oluşturulan kortej güzergah boyunca Kartepelilerin 19 Mayıs bayramını kutladı. 19 Mayıs Korteji’ne katılan araçlar tarafından Kartepelilere Türk bayrağı hediye edildi. 

 

TÖREN – 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Kartepe Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı.

 

KUTLAMA – 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliklerle devam edildi.

 

KORTEJ – Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen “19 Mayıs Korteji” Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman öncülüğünde yapıldı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kartepe’de Dolu Dolu 19 Mayıs- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Recep Çiftçi’nin ‘Verity’ Koleksiyonu Sapphire Art’ta! Togg’da robotlar provalara başladı- Güncel Haberler Girişimcilerin Yol Haritası Girişim Yolculuğu Kitabı Çıktı- Güncel Haberler Tüp Mide Ameliyatı Sürecinde Beslenme Önerileri- Güncel Haberler 17 Temmuz Reyting Savaşı: En Çok İzlenen Yapım Hangisi Oldu? Maviye Sürgün, Üvey Anne ve Diğer Yapımlar Arasındaki Heyecan Dolu Rekabet Metropolis Antik Kenti Kazıları, Tarihi Gün Yüzüne Çıkarıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat