Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kültüre Erişim Platformu Toplandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kültüre Erişim Platformu Toplandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Puruli Kültür Sanat tarafından Avrupa Birliğinin finansal desteğiyle, Sivil Toplum Destek Programı III altında yürütülen Döngüyü Kırmak: Erişilebilir Sinema projesi kapsamında oluşturulan Kültüre Erişim Platformu'nun ilk toplantısı 21 Aralık Salı günü, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

 

Türkiye'de kültür ve sanat hayatına eşit erişim alanında faaliyet gösteren ya da düzenledikleri etkinliklerde erişilebilirlik pratiklerine yer veren kurumları bir araya getirerek, bu kurumlar arasındaki diyaloğu artırmayı, alandaki problemleri belirleyip, kurumlar arası olası işbirliği imkanlarını geliştirmeyi hedefleyen Kültüre Erişim Platform'unun ilk toplantısına 15 kurum katıldı.

 

Puruli Kültür Sanat'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 2 Yaka Kısa Film FestivaliAlternatif Yaşam DerneğiBozcaada Caz FestivaliBritish Council TürkiyeDem DerneğiEngelsiz Erişim DerneğiErişilebilir Her Şeyİstanbul Kültür Sanat VakfıKatadrom ArtKırkayak KültürKomünite BodrumPinGOinSabancı VakfıSineBU ve Turkcell temsilcilerinin yer aldığı toplantıda; kültür ve sanat etkinliklerinde eşit erişimin önündeki yapısal ve davranışsal engeller ile kültür politikaları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Kültüre Erişim Platformu'nun ikinci toplantısı fiziki olarak, Mayıs 2022 tarihinde düzenlenecek.

 

Bu yıl Nisan ayında başlayan Döngüyü Kırmak: Erişilebilir Sinema projesi, 15 aylık uygulama dönemi boyunca sinema ve erişilebilirlik alanında çalışan tarafları bir araya getirerek bir diyalog zemini oluşturmayı, sinemaya erişimin önündeki engelleri tanımlamayı, bu engellerin nasıl bertaraf edilebileceği üzerine ilgili aktörlerle fikir alış verişi yaparak çözüm üretmeyi ve engellilerin sinemadaki temsillerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

 

Döngüyü Kırmak: Erişilebilir Sinema, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği mali desteğiyle uygulanan Sivil Toplum Destek Programının üçüncü dönemi kapsamında hibe desteği almıştır. Programın Sözleşme Makamı Merkezi Finans ve İhale Birimidir. Sivil Toplum Destek Programı STKların kapasitelerinin güçlendirilmesine yönelik yürütülen bir hibe programıdır ve Sivil Toplum Destek Programının üçüncü döneminde verilen desteklerle STKların kurumsal kapasitesinin artırılması ve STKlar arası ortaklıkların teşvik edilmesi; aktif vatandaşlık ve STKların karar alma süreçlerine katılımının desteklenmesi ve son olarak aktif vatandaşlık için yasal çerçevenin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu bülten Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Puruli Kültür Sanat Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültüre Erişim Platformu Toplandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  IKEA Sevgi Günü’nüzü Kutluyor!- Güncel Haberler Surlariçi Şehir Müzesi, 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nı eşsiz tavan resimleriyle yaşatıyor- Güncel Haberler 23 Nisan’a özel çocuk saatlerinde indirim İstihdamın Adresi “Camek”- Güncel Haberler Hasan Saltık anısına Ceylan Ertem konseri- Güncel Haberler ‘Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödülleri’ sahiplerini buldu

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat