Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kuruluş Osman atv ekranındaki 107’nci bölümüyle nefesleri keserken reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı.

Ana Sayfa » Dizi Film Haberleri » Kuruluş Osman atv ekranındaki 107’nci bölümüyle nefesleri keserken reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı.
Google News Abone Ol

Ekranların reyting rekortmeni dizisi ‘Kuruluş Osman’, atv ekranındaki 107’nci bölümüyle nefesleri keserken reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı.

‘Kuruluş Osman’ın finalinde Osman Bey ve Malhun Hatun’un, Bayındır Bey için kurulan düğün toyuna katılması herkesi şok etti. Osman Bey, Bala Hatun’a Alçiçek Hatun’u yeğeni Aktemur için kaçırtırken “Alçiçek’le Aktemur’un yarın düğünü vardır. Gündüz Bey’in şehit kanıyla suladığı İnegöl Kalesi’nde… Hepinizi düğünümüze bekleriz!”  sözleri geceye damgasını vurdu.

Kuruluş Osman

#AşıklarÖlmez etiketiyle sosyal medyada Türkiye gündeminde yer alan ‘Kuruluş Osman’, reytinglerde de açık ara en çok izlenen yapım oldu.

‘Kuruluş Osman’, 107’nci bölümüyle Tüm Kişiler kategorisinde 9.61 reyting, 23.25 izlenme payı, AB kategorisinde 6.11 reyting, 16.68 izlenme payı, ABC1 kategorisinde 8.74 reyting, 20.39 izlenme payı elde etti ve tüm kategorilerde açık ara birinci sırada yer aldı.

‘Kuruluş Osman’ın 107’nci bölümünde; Osman Bey, Köprühisar Karargahı’nın yerini sadece Turgut Bey’in bildiğini düşünerek karargah baskınının hesabını sormak için İnegöl Kalesi’ne gitti. Osman Bey, Turgut Bey’i son kez uyarmak için geldiğini ve artık tarafını seçmesini isterken Turgut Bey’in, Osman Bey’den İnegöl’ü terk etmesini istemesi bardağı taşıran son damla oldu. Osman Bey “İnegöl artık senin değildir!” şeklindeki sözlerine Turgut Bey aralarında bir savaş olacaksa bu savaşın kansız olmayacağını ve canını versede yurdunu vermeyeceğini söyleyerek cevap verdi. Osman Bey “O vakit ikisini de alırım!” diyerek rest çekti.

Kuruluş Osman

Öte yandan Osman Bey’in kurduğu oyunla Konur Alp, İsmihan Sultan’ın tarafına sızarken Aktemur’un Olof tarafından kaçırıldığı bilgisini Osman Bey’e ulaştırdı. Osman Bey, yeğeni Aktemur’u, Olof ve adamlarının elinden kurtardıktan sonra; Malhun Hatun’la beraber Alçiçek Hatun ve Bayındır Bey’in düğün toyuna katılmak üzere Marmaracık Hisarı’na gittiler. Osman Bey’in düğün toyuna katılması herkesi şok ederken Osman Bey’in bu hareketi İsmihan Sultanla arasında ki gerilimi de arttırdı. Osman Bey, İsmihan Sultan ve o’nun yanında yer alan Turgut Bey, Bayındır, Öktem ve diğer beylere “Daha hiçbir şey görmediniz. Sizin aranızda bana bedel ödetebilecek hiç kimse yoktur. Sizin oyunlarınız, sadakatsizliğiniz, fitneleriniz bizim yüreğimizde hiçbir şey kaybettirmez. Ne aşkı ne de vatan sevdasını!” diyerek tepki gösterdi.

Osman Bey’in talimatı üzerine Bala ve Ülgen Hatunlar, Alçiçek’i Aktemur’un yanına götürmek üzere kaçırdılar. Bengi Hatun’un bir hışımla gelip Alçiçek’in kaçırıldığını haber vermesi üzerine Osman Bey  “Alçiçek’le Aktemur’un yarın düğünü vardır. Gündüz Bey’in şehit kanıyla suladığı İnegöl Kalesi’nde… Hepinizi düğünümüze bekleriz!” diyerek son sözü söyledi.

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği dizi, atv ekranında çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam edecek.

Kuruluş Osman atv ekranındaki 107’nci bölümüyle nefesleri keserken reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Anadolu Ateşi Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Düzenlediği Kurtuluş Etkinliğinde Muhteşem Bir Gösteriye İmza Attı- Güncel Haberler Yapay zeka sigorta sektörüne 3 fayda sunuyor- Güncel Haberler Güler Özince’den yeni tekli “Balkon Sohbeti’’- Güncel Haberler “Huzuru Bekleyen Şehir Kudüs” yarışmasında kazananlar ödüllerine kavuştu- Güncel Haberler Mükemmeliyetçi Yapı Fibromiyalji’ye Yol Açabiliyor- Güncel Haberler Harran Üniversitesi’nde Yabancı Öğrenci Sınavının İkincisi Yapıldı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat