Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kuruluş Osman Reytingleri! Tüm Kategorilerde Açık ara Zirvede Osman Bey Ezeli Düşmanları Vezir Alemşah ve Geyhatu’yu Bitirmeye Ant İçti

Ana Sayfa » Dizi Film Haberleri » Kuruluş Osman Reytingleri! Tüm Kategorilerde Açık ara Zirvede Osman Bey Ezeli Düşmanları Vezir Alemşah ve Geyhatu’yu Bitirmeye Ant İçti
Google News Abone Ol

Kuruluş Osman’da Gündüz Bey’le hesaplaşmasının ardından Geyhatu’yu Bitinya’dan söküp atmaya ant içen Osman Bey, beylik postunu tekrar geri alarak Türkmen beyleri ve ittifak yaptığı Nikola ve Rogatus’la; Geyhatu’ya tuzak kurar. Osman Bey, tuzağına düşürdüğü Geyhatu’yu ele geçirecekken Osman Bey’in oyununu Güngör ve Vezir Alemşah’ın, Konur’dan şüphelenmesi ile bozulur.

#Merhamet etiketiyle sosyal medyada Türkiye gündeminde yer alan ‘Kuruluş Osman’, reytinglerde de açık ara en çok izlenen yapım oldu. Tüm reyting kategorilerinde zirvede yer alan ‘Kuruluş Osman’ aldığı reytinglerle yine her grupta haftanın en çok izlenen dizi oldu.

 

Kuruluş Osman Reytingleri

Kuruluş Osman, 83’üncü bölümüyle Tüm Kişiler kategorisinde 11.44 reyting, 26.78 izlenme payı, AB kategorisinde 8.85 reyting, 21.97 izlenme payı, 20+ABC1 kategorisinde 12.09 reyting, 26.71 izlenme payı elde etti. ‘Kuruluş Osman’ tüm kategorilerde açık birinci sırada yer aldı.

 

Geyhatu’ya söz verdiği alpları götürürken Gündüz Bey’in karşısına dikilen Osman Bey ağabeyi Gündüz Bey’le hesaplaştı. Yay kirişini Gündüz Bey’in boynuna geçilecekken Şeyh Edebali’nin affetmek nasihatine uyarak Geyhatu’yu kendisine getirme şartıyla af etti.

Hainlik yaftası ile ayrıldığı Kayı Obasına yıldırım gibi düşerek beylik postunu geri alan Osman Bey, kurduğu beylik toyunda Vezir Alemşah’ın tehditlerine boyun eğerek Gündüz’ü bey seçen beylere hesap sordu, Varol beyi obasından sürgün etti. Obasına ve beylik postuna kavuşan Osman Bey, ailesi ile bir araya geldiği yemekte Selcan Hatun’dan, Aygül’ü Cerkutay’a istedi. Kurulan düğün toyuyla Cerkutay ve Aygül evlendiler.

Yanına topladığı Türkmen Beyleri ile Geyhatu’ya, Nikola ve Rogatus üzerinden kurduğu tuzağa çeken Osman Bey Geyhatu ile karşı karşı gelir. Karşısında Nikola ve öldü sandığı Rogatus’u gören Geyhatu şok olur. Osman Bey, Geyhatu’yu ele geçirecekken oyunu Güngör ve Vezir Alemşah’ın, Konur’dan şüphelenmesi ile bozulur. Çıkan çatışmada Osman Bey ve Alpleri yaralanırken, Osman Bey’in yaraladığı Geyhatu askerleri imha edilmesine rağmen kaçmayı başarıl, Rogatus ölür.

Kuruluş Osman 84. Bölüm Fragmanı

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, atv ekranlarındaki üçüncü sezonunda da çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

 

 

KURULUŞ OSMAN

Yapım: Bozdağ Fi̇lm
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Ahmet Yılmaz
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Mehmet İlker Altınay, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Mert Özel, Fatmanur Güldalı, Ali Ozan Salkım, Abdulkadir İlter

Oyuncular: Burak Özçivit (Osman), Didem Balçın (Selcan), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun), Serhat Kılıç (Kosses), Erkan Avcı (Nikola), Seda Yıldız (Edebalı), Yıldıray Şahinler (Rogatus), Özge Törer (Bala), Emre Basalak (Gündüz), Çağrı Şensoy (Cerkutay), Rüzgar Aksoy (Turgut), Yiğit Uçan (Boran), Ahmet Yenilmez (Demirci), Emin Gürsoy (Kumral Abdal), Buse Arslan (Aygül), Şeyma Korkmaz (Mari), Açelya Özcan (Ayşe), Fatih Ayhan (Baysungur), Ömer Ağan (Saltuk), Ahmet Kaynak (Bahadır), Melis Gürhan (Cornelia), Can Bartu Aslan (Aktemur), Burak Alp Yenilmez (Kutan)

 

 

Kuruluş Osman Reytingleri! Tüm Kategorilerde Açık ara Zirvede Osman Bey Ezeli Düşmanları Vezir Alemşah ve Geyhatu’yu Bitirmeye Ant İçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Tefecilere değil fakir fukaraya para verilmeli- Güncel Haberler Türkiye Hayat Emeklilik 18 Yaş Altı BES Ürünü ile Çocukların Geleceğini Güçlendiriyor – Güncel Haberler Egeli yaş meyve sebze ve mamulleri ihracatçıları Cumhuriyetin 100. Yılında 1,5 milyar dolar ihracat hedefi koydular- Güncel Haberler Genç Kalemlerde İklim Krizine Karşı Duyarlılık Dersi- Güncel Haberler Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi’nde şenlik coşkusu- Güncel Haberler Yangın Çıkan Eski Enkaz Döküm Sahası Yemyeşil Alana Dönüştü- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat