Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Macar basınından Thököly İmre evine ziyaret- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Macar basınından Thököly İmre evine ziyaret- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

‘Misafirimiz olun’ programı ile Macaristan’dan gelen basın heyeti Thököly İmre Anı Evi’ni ziyaret etti

Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Misafirimiz olun’ programı ile Kocaeli’ye gelen yaklaşık 20 kişilik Macar basın heyeti Thököly İmre anı evini ziyaret etti. Kültür Bakanlığı Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen  ‘Misafirimiz olun’ programı Kocaeli’ye gelen Macaristan basın heyeti bu kapsamda İstanbul, Bursa ve Ankara'daki kültür varlıklarını da yerinde inceleme fırsatı buldu. ‘Misafirimiz olun’ programına katılan Macaristan basın heyeti Türkiye ve Macaristan arasında var olan ilişkileri pekiştirerek, iki ülke halkları arasındaki dostluk duygularını güçlendirmeyi amaçlıyor. Macar baın mensupları, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Thököly İmre anı evini ziyaret etti. Macar gazetecilere Büyükşehir Basın Yayın Dairesi Başkanlığı AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü personeli eşlik etti.

 

MACAR HEYETİ 96 ESERİN OLDUĞU MÜZEYİ GEZDİ

Thököly İmre Anı Evi, açılışından bu yana yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlamaya devam ederken, Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen  ‘Misafirimiz olun’ programı ile Kocaeli’ne gelen yaklaşık 20 kişilik Macaristan basın heyetini konuk etti. Thököly İmre evindeki müze bölümünde döneme ait gravürler, anı paraları, belgeler ve yağlı boya tabloların röprodüksiyonlarından oluşan 96 adet eser sergileniyor.

 

DÜNYA KÜLTÜRÜNE ÖNEMLİ KATILAR SUNACAK

‘Misafirimiz olun’ programı vesilesiyle Macar basınında Türkiye’nin geleneksel ve çağdaş kültürel birikiminin uzun vadede dünya kültürüne yapacağı katkılar öne çıkacak. Ziyarette Türkiye’nin geçmişi ve geleceğiyle dünyadan kopuk olmayan ve dünya medeniyetinin önemli bir parçası olduğunu ve gelecekte de dünya kültürüne önemli katkıları olacağı vurgulandı.

 

GÜNÜN ANISINA HATIRA FOTOĞRAFI

Macaristan’dan gazetecilerin ağırlanmasıyla Türkiye-Macaristan arasındaki kültürel alışverişe önemli katkı sunulması hedefleniyor. Ziyarete katılan Macar basın heyetinde şu isimler yer aldı; Nepszava Gazetesinden Andras Rostovanyı, Istvan Pal Galgoczı, Geza Csakvarı Magyar Nemzet Gazetesi’den Tımea Karczub, Nora Terjan, Mırko ıstvan, Hir TV’den Mıra Gyurıty, Zoltan Kovacs. Karc FM‘den Antal Marosı, Nıkolett Molnar. Kultura Gazetesi’nden Zoltan Markovıcs, Szabo Magdolna Györgyeı, Norbert Hartanyı. Figyelö Gazetesin’den Dr. Gabor Racz. Diplomacy and Trade Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Tamas Varga, serbest gazeteci Attıla Kovacs. Macaristan Dışişleri Bakanlığın’dan Zsofıa Kraus. Grup müzeyi ziyaret ettikten sonra günün anısına fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Macar basınından Thököly İmre evine ziyaret- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

DocuBox HD Ekranlarında Zevkinize Uygun Belgesellerin Tadını Çıkarın- Güncel Haberler Kartepe’nin Altın Gençlerinin Yetenekleri Sergileniyor- Güncel Haberler VakıfBank, Gelire Endeksli Senetler için talep toplamaya başladı- Güncel Haberler Da Vinci TV’den Çocukların ‘Dikkat’ini Toplamayı Başaran İki Yeni Eğitici Program- Güncel Haberler Karsav’dan Gürkan Ertaç’a Şükran Plaketi- Güncel Haberler Sevdiği şarkılar Atatürk için seslendirilecek- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat