Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Muhtarlık ofisleri mini kütüphaneye dönüştürüldü- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Muhtarlık ofisleri mini kütüphaneye dönüştürüldü- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yukarı mahallelerin sorunlarını hızlı bir biçimde çözmek için hayata geçirdiği Acil Çözüm ekipleri örnek bir projeye daha imza attı. Mahallelerde kitaba erişimin sağlanması için muhtarlık ofislerinin bir bölümü kütüphaneye dönüştürülmeye başlandı. Ücretsiz internet hizmetinin de bulunduğu mini kütüphaneler, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından ilgi gördü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kentin yukarı mahallelerinin ihtiyaçlarını hızlı bir biçimde karşılamak için kurduğu Acil Çözüm ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Mahallelerde kitaba erişimi kolaylaştırmak ve okuma alışkanlığını arttırmak için muhtarlık ofislerinin bir bölümü mini kütüphaneye dönüştürülmeye başlandı. Mini kütüphanelere ücretsiz internet erişimi de sağlandı.

Acil Çözüm Ekipleri tarafından Konak’ın Lale ve Göksu mahallerinde ilk örnekleri oluşturulan kütüphaneleri kısa sürede mahalle sakinlerinin de uğrak yeri oldu. İZBETON Genel Müdürlüğü ayrıca Karabağlar Salih Omurtak ve Kemalpaşa Sütçüler mahalle muhtarlıklarını da mini kütüphaneye dönüştürmek için çalışmalara başladı.

Öğrenciler ders çalışıyor
Konak’ın Lale Mahallesi Muhtarı Sumru Benligül Başkan Tunç Soyer’in göreve gelmesiyle hizmetlerin de arttığını söyledi. Muhtar Benligül, “Burada öğrencilerimizin rahatlıkla okuyabilecekleri kitaplar bulunuyor. Kütüphane kurulduktan sonra farkettim ki büyük bir merak ve heyecanla daha çok kitap okunmaya başlandı. Bir haftada vatandaşlarımıza 60 kitap verdiğim oldu. Sadece çocuklar değil yetişkinler de buradaki kitapları okuyor. Okulun karşısında olmamız da büyük bir avantaj. Okuldan çıkan öğrenciler buraya gelip internetten yararlanarak derslerini yapıyor. Çocuklar için bu hizmet iyi bir kaynak oldu” dedi.

Okuyan kişi sayısı arttı
Göksu Mahallesi muhtarı Ramazan Ateş ise “Başkanımız Tunç Soyer’in göreve gelmesiyle birlikte mahallemiz hizmet görmeye başladı. Mahallede kütüphane daha önce hiç görmediğimiz bir hizmetti. Şaşırdık. Şimdi herkes kütüphaneden kitap almaya, okumaya başladı” şeklinde konuştu.

Çok memnunuz
Göksu Mahallesi esnaflarından Çağlar Ökden, kitaplara ücretsiz erişebilmek adına mini kütüphanelerin iyi düşünülmüş bir hizmet olduğunun altını çizerek, “Kitaplara rağbet gitgide artıyor. Bu hizmetten çok memnunuz, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Lale Mahallesi'nde yaşayan Dilek Samancı hem kendileri için hem de çocuklar için kütüphane uygulamasının çok iyi olduğunu söyleyerek, “Çocuklarımızın okuldan çıkmasını beklerken boş vaktimizi kitap okuyarak geçirebiliyoruz” diye konuştu. Gürçeşme Leman Alptekin İlköğretim Okulu öğrencisi Yağmur Kaya ise okulunun karşısında olan mini kütüphaneyi çok sevdiğini ve sık sık geldiğini söyledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Muhtarlık ofisleri mini kütüphaneye dönüştürüldü- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Samsung Galaxy Z Fold3’te S Pen kullanarak daha fazlasını yapabilmenizi sağlayan 7 özellik- Güncel Haberler Akbank çocuk sanat etkinliği evinizde Canal+ Group, Global Medya Grubu Spi International’ın Yüzde 70 Hissesinin Satın Alımını Tamamladı- Güncel Haberler Mazot Fiyatları Çiftçimizi Düşündürüyor- Güncel Haberler Motorlu Kara Taşıtları, Ocak 2022- Güncel Haberler Konak Kent Konseyi’nde Genel Kurul’dan Sonra İlk Görev Gezi Nöbeti- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat