Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Öğrenciler Sait Faik’in “Son Kuşlar” kitabına kapak tasarlayacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kitap » Öğrenciler Sait Faik’in “Son Kuşlar” kitabına kapak tasarlayacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Öğrenciler Sait Faik’in “Son Kuşlar” kitabına kapak tasarlayacak- Güncel Haberler

Nilüfer Belediyesi’nin her yıl lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Kitap Kapağı Tasarım Yarışması başladı. Yarışmaya katılacak öğrenciler, 2022 yılının yazarı ilan edilen Sait Faik’in Son Kuşlar isimli kitabı için kapak tasarlayacak.

 

Nilüfer Belediyesi’nin 2022 yılının yazarı ilan ettiği Sait Faik Abasıyanık’ın Son Kuşlar isimli kitabı, lise öğrencilerinin yapacağı kapak tasarımına konu olacak. Sait Faik’in dil ve üslûbunu, eserlerini derinlemesine incelemek, bu incelemeyi farklı disiplinlerde gerçekleştirmek, yazarın genç kuşak tarafından daha yaygın biçimde tanınması ve benimsenmesini sağlamak, yaşadığı yıllardan bugüne eserlerinin genç zihinlerde oluşturduğu görsel algıyı belgelemek amacıyla düzenlenen Liselerarası Kitap Kapağı Tasarım Yarışması’nda süreç başladı.

Bursa’daki bütün lise öğrencilerinin katılabileceği yarışmada öğrenciler, Sait Faik’in “Son Kuşlar” kitabının konusu çerçevesinde kapak tasarlayacak. Kullanılacak tekniğin serbest olacağı yarışmaya katılacak öğrenciler, Katılım ve Eser Teslim Formu’nu Nilüfer Belediyesi web sayfasından indirip doldurarak, Akkılıç Kütüphanesi adresine kargo yoluyla ya da elden teslim edebilecek. Eser teslimi de aynı şekilde elden teslim ya da kargo ile gerçekleştirilebilecek. Bir öğrencinin en fazla üç eserle katılabileceği yarışmada, tasarımların  özgün olması dikkate alınacak.

Liselerarası Kitap Kapağı Tasarım Yarışması’na katılacak öğrencilerin eserlerini, en geç 11 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’e kadar Eser Toplama Merkezi’ne teslim etmeleri gerekiyor. Melike Taşçıoğlu, Ayşegül İzer, Utku Lomlu, Sadık Karamustafa ve Birol Bayram’dan oluşan seçici kurulun kararıyla ödüle değer görülen eserler belirlenecek. Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere tablet bilgisayar verilecek. Ayrıca Jüri Özel Ödülü’ne değer görülen tasarımın sahibine, Sait Faik Kitapları Seti armağan edilecek. Yarışmaya katılan tasarımlar da düzenlenecek sergide izlenime sunulacak.

Ödül  alan ve  sergilenmeye değer  bulunan eserler Yılın Yazarı Sait Faik etkinlikleri kapsamında 24 Mayıs Salı günü Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sergilenecek.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Öğrenciler Sait Faik’in “Son Kuşlar” kitabına kapak tasarlayacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Opera Sanatçısı Kartal Karagedik 19 Şubat’ta CRR’de- Güncel Haberler İş Sanat’ın Dinletileri Ümit Yaşar Oğuzcan Şiirleri ile Başladı- Güncel Haberler Bursa’da da müziğin sesi +1 artacak- Güncel Haberler Vodafone’dan Global İklim Krizi Araştırması- Güncel Haberler Alternatif Bank’ın Ekosistem Bankacılığı projesine IDC Türkiye’den ödül- Güncel Haberler Haftayı Müzikle Kapatanlar Cuma İş Çıkışında Buluşuyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Takipçileri Merakla Bekliyor: 2 Haziran Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı Mı? 1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat