Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

SALT’ın “Ardışık” sergisinden bir seçki 19-20 Kasım’da Museo Reina Sofía’da- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » SALT’ın “Ardışık” sergisinden bir seçki 19-20 Kasım’da Museo Reina Sofía’da- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

SALT’ın onuncu yıl programları, Türkiye’den altı sanatçının videolarının yer aldığı Ardışık gösterimleriyle  19-20 Kasım’da Museo Reina Sofíada (Madrid) devam ediyor.

 

Bilgi, kültür ve sanat üretimini desteklemek amacıyla Garanti BBVA tarafından 2011’de kurulan SALT’ın onuncu yıl programları, 19-20 Kasım tarihlerinde Museo Reina Sofía’da (Madrid) gerçekleştirilecek Ardışık video gösterimleri ile devam ediyor. Sanatçılar Fatma Belkıs ve Onur Gökmen’in katılımı ve SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Meriç Öner’in sunumuyla başlayacak iki günlük programda, Türkiye’den altı sanatçının çalışmalarına yer verilecek. 

 

SALT, Reina Sofía ekibiyle birlikte 2021 Ocak ayında başlayan Ardışık dâhilinde planlanan bağımsız beş sergiden birer çalışma seçti: Barış Doğrusöz’ün Sandstorm and the Oblivion [Kum Fırtınası ve Nisyan] (2017) videosu sömürgeci söylemin anlatı inşası üzerinden kazı politikalarını, Deniz Gül’ün Kartpostal’ı (2017–2020) kavramsal bir oyun olarak dilin kullanımını, Volkan Aslan’ın En İyi Dileklerimle’si (2019) gündelik hayatın şiddetine dair eleştirel bir yaklaşımı, Fatma Belkıs ve Onur Gökmen'in kara komedisi Alakadar (2021) bireyin modernleşmeyle girdiği mücadeleyi ve Aykan Safoğlu’nun Hundsstern steigt ab [Köpek Yıldızı alçalıyor] (2020) videosu kimlik siyasetini irdeliyor. Seçki, sanatçıların pratiklerinde ortaya çıkan kavramsal dağarcık aracılığıyla sembolik iktidar meselesine odaklanıyor.

 

Ardışık, Museo Reina Sofía’da yapılacak gösterim programının ardından, L’Internationale üyesi kurumlardan Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Varşova) ve M HKA, The Museum of Contemporary Art’ın (Antwerp) 2022 programları kapsamında sunulacak. 

 

PROGRAM

19–20 Kasım 2021, 18.00

Sabatini Oditoryumu, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía (Madrid)

 

Barış Doğrusöz, Sandstorm and the Oblivion [Kum Fırtınası ve Nisyan], 2017, 8'

 

Deniz Gül, Kartpostal, 2017–2020, 4.5'

 

Volkan Aslan, En İyi Dileklerimle, 2019, 9'

 

Fatma Belkıs & Onur Gökmen, Alakadar, 2021, 23'

 

Aykan Safoğlu, Hundsstern steigt ab [Köpek Yıldızı alçalıyor], 2020, 12'

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

SALT’ın “Ardışık” sergisinden bir seçki 19-20 Kasım’da Museo Reina Sofía’da- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Dynabook’tan Sanal Masaüstü Altyapı Dağıtımlarına Uyumlu Yeni Mobil Güvenli İstemci Çözümü- Güncel Haberler Türkiye Sigorta’dan Etkin Hasar Yönetimi- Güncel Haberler Ateş, Öksürük, Göğüs Ağrısı Yaşıyorsanız Dikkat: Zatürre Olabilir!- Güncel Haberler Canımsın You Tube Ünlü müzayedeci ve emlak zengini Dikran Masis’in şirketi hakkında haciz kararı- Güncel Haberler Türkiye’nin 4 ünlü çizeri Galaxy S22 Ultra’nın S Pen’i ile yaz mevsimini çizdi!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat