Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Securify, 327 dakikada 1700 yatırımcıdan 11 milyon TL talep topladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Securify, 327 dakikada 1700 yatırımcıdan 11 milyon TL talep topladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Yapay zeka ve davranışsal biyometri alanlarında uzmanlaşmış kadrosuyla kimlik doğrulama ve siber güvenlik teknolojileri üreten Securify, fonbulucu paya dayalı kitle fonlama platformunda çıktığı yatırım turunda yalnızca 327 dakikada 1700 yatırımcıdan 11 milyon TL talep topladı. 6 milyon 240 bin TL fon talebi ile çıkılan yatırım turunda gelen talep Türkiye rekoru oldu. Prof. Dr. Kemal Bıçakcı ve Dr. Yusuf Uzunay’ın 20 yılı aşkın tecrübesiyle kurulan Securify’ın yatırım turuna nitelikli yatırımcı Serdar Turan liderlik ederken, kampanyaya Ankara Kalkınma Ajansı, fonbulucu Girişimci Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF), Reinves Capital ve birçok melek ve nitelikli yatırımcı ile platform üyeleri büyük ilgi gösterdi.

 

Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu, 2022 yılının ilk kitle fonlama kampanyasını Teknopark Ankara girişimi Securify ile başlattı. fonbulucu’da yılın ilk yatırım turuna çıkan şirket; yapay zeka ve davranışsal biyometri alanlarında uzmanlaşmış kadrosuyla kimlik doğrulama ve siber güvenlik teknolojileri üzerinde çalışan, kimlik ve erişim yönetiminde yenilikçi, güvenilir ve kullanıcı dostu ürünler geliştiren Securify oldu. Yatırım kampanyası çok hızlı başlayan Securify, 327 dakikada hedeflediği miktara ulaştı. 24 saat süren yatırım turunda toplanan tutar, yatırımcı sayısı ve fonlanma hızı ile tüm rekorların yeni sahibi Securify girişim şirketi oldu. Securify, yatırım turu sonrasında ekibini de büyüterek globalde yeni ufuklara açılacak.

 

SecurifyID davranışsal biyometri alt yapısıyla etkili bir siber güvenlik çözümü sağlıyor 

 

SecurifyID; kimlik doğrulama esnasında kullanıcıların klavye tuşlama dinamiği, tarayıcı parmak izi, cihaz ve işletim sistemi özellikleri, zaman bilgisi gibi pek çok veriyi yapay zeka algoritmalarıyla işleyerek davranışsal bir kimlik oluşturuyor ve oluşabilecek olan anomalileri gelişmiş bir risk skorlama sistemi ile anında tespit ederek gerekli aksiyonları alıyor. Başka bir ifadeyle ürün,  kullanıcıların bağlam bilgilerini ve davranışlarını analiz ederek hem de bu analizi sadece giriş esnasındaki kısıtlı bir zaman diliminde değil sürekli olarak yaparak erişim isteğinde bulunan kimlik hakkında yeterli kanıta kavuşmayı mümkün kılıyor. Bu sayede, örneğin muhtemel bir sosyal mühendislik saldırısında parolanızı çaldırsanız dahi saldırganın sisteme girişi esnasındaki klavye ve dokunuş dinamiği özellikleri sizden farklı olacağı için saldırı engellenebiliyor. SecurifyID; ülkemizin kritik savunma sanayi kurumları, devlet kurumları, belediyeler, bankacılık ve finans kuruluşları, enerji kuruluşları ve özel kuruluşlar tarafından tercih edilmekte olup kurumlar üzerinden 10 binlerce son kullanıcıya hizmet veriyor. Küresel operasyonları bulunan müşteriler sayesinde hali hazırda 60’tan fazla ülkede aktif olarak kullanılıyor. 

 

“SecurifyID 100 yerli ve milli bir ürün”

 

SecurifyID’nin büyük ARGE yatırımları sonucu nihai hale gelerek 2020 yılı ortalarında piyasaya sürüldüğünü dile getiren Securify kurucu ortağı Prof. Dr. Kemal Bıçakçı, “Ürünümüz, ticarileşmesinin ardından piyasada büyük ilgi görerek 1,5 yıl gibi kısa bir sürede sadece lisans satışlarında 253’lük bir büyüme ile toplamda 2,2 milyon TL lisans cirosuna ulaştı ve şirket   ciromuzun son 2 yılda 4 milyon TL’nin üzerine çıkmasını sağladı. Geçen kısa sürede Turkcell ile Vodafone tarafından satın alınan ve Türk Telekom’da da POC ortamında kurularak satış sürecini devam ettiren ürünümüz böylece Türkiye’nin üç büyük operatörü ile çalışan tek kimlik ve erişim yönetim sistemi olma başarısını gösterdi. Bu yatırım turuna katılımımızın başlıca amacı, büyük bir emekle 100 milli olarak geliştirdiğimiz ve yurt dışı patent başvurusunda bulunduğumuz SecurifyID ile Türkiye’de yakaladığımız başarıyı değerli yatırımcılarımızın desteği ile globale taşımak ve dünyanın lider kimlik ve erişim yönetim sistemlerinden birisi olmaktı. Bize yatırım yapan binlerce insanın güveniyle bu amaç doğrultusunda hızlı bir şekilde ilerleyeceğiz” dedi.

 

“Bir girişimin başarılı olmasında 3T kuralı vardır, Securify 3’ünde de oldukça başarılı”

 

Yatırım turu kampanyasının lider yatırımcısı Serdar Turan, “Girişimcilik literatürüne geçen ve bir girişimin başarılı olmasında 3T kuralı vardır: Trend, Technology, Team. Securify, bu üç temel kuralın tümünde oldukça başarılı. Kimlik ve erişim yönetimi, özellikle pandemiyle de birlikte dünyada oldukça popüler olan ve ihtiyaç duyulan bir alan. Teknoloji tarafında ise bizzat teknik olarak ürünlerini inceledim, ülkemizden unicorn olarak çıkmaya aday bir ürün olduğunu düşünüyorum. Takım konusunda da teknik yetkinlik, tecrübe ve iletişim dinamikleri konusunda çok iyi olduklarını gördüm. Dolayısıyla Amerika’daki exit’imden sonra ülkemizden yeni başarı hikayeleri çıkarmak adına bu yatırımı yapmaya karar verdim. Tüm ekosistemimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

“Bakanlık ve kalkınma ajansları genel müdürlüğü olarak ekosistemimize yatırım yapmaya hızla devam ediyoruz”

 

fonbulucu YouTube kanalında, yatırım turundan bir gün önceki canlı yayına katılarak Securify girişimi ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın yatırımı hakkında konuşan Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Kalkınma Ajansları Koordinasyon Dairesi Başkanı Filiz Alsaç, “Bakanlığımız ve kalkınma ajansları genel müdürlüğümüz olarak girişimcilik ekosistemimizi geliştirecek faaliyetlerimizi tüm hızıyla sürdürürken, bir yandan da kalkınma ajanslarımız aracılığıyla girişimlere yatırımlar yapılmasını sonuna kadar destekliyoruz. Bu doğrultuda Ankara Kalkınma Ajansının katıldığı yatırım turlarından memnuniyet duyuyoruz. En önemli odaklarımızdan biri olan “siber güvenlik” odağında yerli ve milli bir ürün geliştirerek büyük işler başaran Securify’ı aldığı yatırımdan ötürü de tebrik ediyor ve dünyada da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine gönülden inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“Üretim ve istihdam ancak reel sektörün desteklenmesi ile gelişecek”

Yatırım turu hakkında konuşan fonbulucu Kurucusu ve CEO’su Hakan Yıldız, “Ülkemizde üretim ve istihdamın ancak reel sektörün desteklenmesi ile gelişebileceğine inanan bir kitle fonlama platformu olarak 2022’ye yepyeni bir heyecanla girdik. Bu yılki hedefimiz en az 40 girişimimizi finansmana ulaştırmak ve en az 150 milyon TL’lik fonlama gerçekleştirerek ekosistemin büyümesine artan bir hızla katkıda bulunmak. Bu amaç doğrultusunda, yılın ilk yatırım turunda şimdiye kadar gerçekleşen en yüksek tutarla fonlamaya çıkan ve başarılı olan girişimimiz Securify'ı kutluyor ve globaldeki büyümelerine eşlik edeceğimiz için mutluluk duyuyoruz” sözlerini kaydetti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Securify, 327 dakikada 1700 yatırımcıdan 11 milyon TL talep topladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Joom’daki Türk ürünleri Bir Rekor Daha Kırdı- Güncel Haberler “Cumhuriyet Daima VI” sergisi YKSM’de- Güncel Haberler Saadet Partisi’nden Herzog protestosu- Güncel Haberler Teknosa’dan sürdürülebilir bir dünya için ‘yeşil’ adımlar- Güncel Haberler Sefo, 80 bin Dinleyicisi ile Sevilen Şarkılarını Seslendirdi- Güncel Haberler Versus Tiyatro & Zorlu PSM ortak yapımı yepyeni bir oyun: “Evlilikten Sahneler”- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat