Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sincan’da Ramazan Dolu Dolu Yaşanıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Sincan’da Ramazan Dolu Dolu Yaşanıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

SİNCAN RAMAZAN AKŞAMLARINI COŞKUYLA KARŞILIYOR

 

Ramazan ayının manevi iklimi Sincan meydanında coşkuyla yaşanıyor. Sincan Belediyesi Kent meydanında düzenlediği etkinliklerle Ramazan akşamlarında Sincanlılara özlenen Ramazanları yeniden hatırlatıyor. Ramazan ayının ilk gününde sanatçı Yusuf Güney ile buluşan Sincan halkı keyifli bir akşam yaşadı.

 

Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında Animasyon gösterileri, yarışmalar, sanatçılar, Tasavvuf Müziği Programları ve Dini programlar ile Sincan’da Ramazan dolu dolu geçecek.

 

Sincan Belediyesi Ramazan ayının ilk gününde vatandaşlara özlenen Ramazan akşamlarını yaşatmak için bir dizi etkinlik düzenledi.

 

Kent Meydanında düzenlenen etkinlikte çocuklar için animasyon gösterileri ve yarışmaların ardından Hacivat ve Karagöz oyunu sahnelendi.

 

Ramazan etkinliklerine Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ile ilçe protokolü de katıldı.

 

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan yaptığı konuşmada Ramazan ayının manevi önemine değindi, “ Ramazan ayı sadece bedenimizin değil ruhumuzu da terbiye ettiğimiz bir ay. Bir yılın muhasebesini yaptığımız bir ay. Aynı zamanda paylaşma ayı. Son iki yıldır pandemi dolayısıyla Ramazanları daha mütevazı geçirmek zorunda kaldık. İnşallah bu ramazanda Cuma ve cumartesi günleri etkinliklerle burada olacağız.  Ramazan’ın tüm İslam coğrafyasına güzellikler getirmesini temenni ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi. Başkan Ercan Ramazan sonrasında da yaz akşamları etkinliklerle geçeceği müjdesini de verdi.

 

Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan da “Ramazan ayı rahmet ayı, bereket ayıdır. Sadece oruç tutmak değil aynı zamanda nefsimizi kötülüklerden arındırdığımız bir aydır. 2 yıldır bir özlem vardı. Bizleri burada buluşturan Ramazan ayının güzelliklerini yaşatan Sincan Belediye Başkanımız Sayın Murat Ercan ve ekibine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından sevilen sanatçı Yusuf Güney Sincan Kent Meydanında sahne aldı. Yusuf Güney sevilen ilahi ve şarkılarını Sincan halkı için seslendirdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sincan’da Ramazan Dolu Dolu Yaşanıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlülerden anlamlı Sevgililer Günü mesajı- Güncel Haberler İBB Teknoloji Atölyeleri İlk Mezunlarını Verdi- Güncel Haberler Yeni yılda bir okuma günlüğü tutmaya ne dersiniz?- Güncel Haberler OnePlus 9 Serisi Türkiye’de Tüketicilerle Buluştu- Güncel Haberler Filmimin Hikayesi Kazananı “Kırmızı Araba”nın gala gösterimi gerçekleşti- Güncel Haberler Alerjisi ve Astımı Olan Çocukların Okul Döneminde Dikkat Etmesi Gerekenler- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat