Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

2022 Yılında Paketli Et Tüketimi Artacak!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » 2022 Yılında Paketli Et Tüketimi Artacak!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de değişen yaşam koşulları nedeniyle yeme içme alışkanlıkları da farklılık göstermeye başladı. Hem restoran lezzetlerini evlere taşıma hem de premium, kaliteli ve bağışıklığı güçlendiren ürünleri tüketme eğilimi yükselişe geçti. Bu nedenle tüm bu taleplere hitap eden paketlenmiş porsiyonlu et tüketiminin artacağını söyleyen Bonfilet COO’su Kemal Bozkuş, farklı ve kapsamlı bir deneyim sunan ürünlerin tüketici gözünde önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekti.

 

Değişen tüketici yeme içme talepleri ve alışkanlıklarıyla birlikte yeni bir dönem başlıyor. Pandemiyle birlikte sosyal hayat kısıtlandı ve tüketiciler artık yemeklerini daha çok evde yeseler dahi kaliteli, sağlıklı ve kendilerini daha iyi hissettirecek restoran lezzetini yakaladıkları deneyimlere yönelmeyi tercih ediyor. Evde yemek pişirme oranının hızla artış göstermesiyle gıda sektöründeki talepler değişiyor ve farklı keşifler daha fazla benimseniyor. Tüketicinin alışkın olduğu tatların yaratıcı ve yenilikçi bir şekilde sunulmasının önem kazandığını söyleyen paketli kırmızı et sektörünün öncü markası Bonfilet’in COO’su Kemal Bozkuş, özellikle çeşitli ve pratik çözümler sunan porsiyonlu paketli kırmızı et ürünlerinin önümüzdeki dönemlerde oldukça revaçta olacağını belirtiyor.

 

Tüketiciler Farklı Bir Deneyim Arıyor

 

Pandemi döneminde değişen alışkanlıklarla birlikte evde yemek yapma eğilimi büyük bir ivme kazandı. Restorandaki lezzetleri evlere taşımak isteyenler artık klasikleşen tatlar yerine alternatif tatlara yöneliyor. Tüketiciler artık yemeklerini evde yese bile daha iyi tatlar ve farklı konseptler deneyerek yemek yeme süreçlerini kaliteli bir hale getirmek istiyor. Porsiyonlu olarak paketlenen kırmızı et ürünleri ise pratik ve hızlı bir çözüm sunarak yeni tatlar keşfedilmesini kolaylaştırıyor. Paketlenmiş porsiyonlu et ürünlerinin tüm bu tüketici beklentilerini karşıladığını söyleyen Kemal Bozkuş, evlerde farklı bir deneyim yaşatmanın tüketici motivasyonunu etkilediğine ve bu nedenle porsiyonlu kırmızı et tüketiminin giderek artacağına işaret ediyor.

 

Tüketiciler Artık Daha Bilinçli Hareket Ediyor!

 

Sağlıklı ve bağışıklık sistemini güçlendiren ürünler tüketicilerin tercihlerinde öncelikli bir hale geliyor. Sağlığa katkı sağlayan gıdaların önem kazanmaya başlamasıyla ürünlerin vitamin ve mineraller ile güçlendirilen versiyonları daha fazla ilgi çekiyor. Kırmız et kategorilerinde ise yağı azaltılmış ve tuzsuz gibi sağlıklı yaşama yönelik etiketlerin öne çıktığını aktaran Bozkuş; B12, demir, çinko ve protein açısından oldukça zengin olanet ürünlerinin bu dönemde tüketicilerin ilgisinin odağında olacağını belirtiyor. Ayrıca restoranların aksine paketli ve porsiyonlu ürünler sayesinde yiyeceklerin besin değerlerini kolaylıkla öğrenebilen tüketiciler, ürünün içeriği hakkında bilgi sahibi olduğundan dolayı tercihlerini bu yönde yapıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

2022 Yılında Paketli Et Tüketimi Artacak!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Kartepe’de Yeni Spor Kompleksi İçin İhaleye Çıkıyor- Güncel Haberler Burhaniye Yaza Merhaba Satranç Turnuvası Tamamlandı- Güncel Haberler Taş Yapıların Hafızası” sergisi Sokollu’da- Güncel Haberler Türkiye’nin “Siber Güvenlik Ordusu” eğitimle daha da güçlenecek  – Güncel Haberler Alem Dergisi, 4.Edisyonu İle What Collectors Collect Sergisiyle Contemporary İstanbul’da- Güncel Haberler Kuzeyin Oğlu Volkan Konak İstanbul Festivali’nde Müzikseverler ile Buluştu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat