6 Ocak Cuma gününün Reyting sonuçları!

07.01.2023

0 Yorum

6 Ocak cuma gününün reyting sonuçları merakla bekleniyor. Yalı Çapkını mı, Kızılcık Şerbeti mi, İyilik dizisi mi, Barbaros Hayreddin mi? Zirvenin sahibi kim?

6 Ocak Cuma gününün Reyting sonuçları!

6 Ocak cuma gününün reyting sonuçları! Total, AB ve ABC sıralaması, Tv izleyicileri ve özellikle dizi fanları tarafından merakla bekleniyor.

Cuma günü; akşam kuşağı ve gündüz kuşağı programları, filmleri, dizileri ve birbirinden eğlenceli programlarla ekranlardaki yerini aldı. Güçlü yapımların reyting savaşı vardı yine…

Dizi ve programları seyretmeyi seven insanlar, cuma gününün reyting sonuçları hakkında detayları merakla bekliyor.

Peki cuma akşamı en çok izlenen dizi ve programlar hangileri? İşte 5 Ocak 2023 Perşembe günü reyting sonuçları…

6 Ocak Cuma gününün Reyting sonuçları

cuma reytingler

cuma reytingler

Reytingler hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izlenme durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

 

 

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ