Alparslan Büyük Selçuklu Alexander kimdir?

11.10.2022

0 Yorum

Peki Alparslan Büyük Selçuklu Alexander kimdir, Alexander karakterini kim canlandırıyor? Sizler için araştırdık..

Alparslan Büyük Selçuklu Alexander kimdir?

Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın öyküsünün anlatıldığı ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğinde çekilen Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 2. Sezonunda oyuncu kadrosuna yeni eklemeler yaptı. Bu transferlerden bir tanesi de Alparslan Büyük Selçuklu Alexander karakteri.

Peki Alparslan Büyük Selçuklu Alexander kimdir, Alexander karakterini kim canlandırıyor?

Alparslan Büyük Selçuklu Alexander (Bora Cengiz) kimdir?

Alparslan Büyük Selçuklu Alexander rolünde oyuncu, müzisyen ve yönetmen sıfatları bulunan Bora Cengiz’i görüyoruz. 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Alparslan Büyük Selçuklu Alexander’ın marifetleri epey fazla.  Öncelikle tecrübeli oyuncunun 2014 yılında çıkardığı Gidene isimli 8 parçalık albümünden bahsetmeliyiz. Daha da öncesinde Alparslan Büyük Selçuklu Alexander (Bora Cengiz) 2007 ve 2008 yıllarında sırasıyla Sükut ve Eller filmlerinin yönetmeliğini de yapmıştır. Bora Cengiz aynı zamanda 2015 yılında NTV’de yayınlanan En Güzel Rotalar isimli programın sunuculuğunu de başarıyla yapmıştır.

Alparslan Büyük Selçuklu Alexander (Bora Cengiz) Rol aldığı dizi ve filmler

Bora Cengiz oyunculuk kariyerine 2008 yılında Peri Masalı dizisinde Tolga karakteriyle başladı. Bundan sonra Maskeli Balo, Kavak Yelleri (Cihan), Türkan, Bizim Okul, Sana Bir Sır Vereceğim, 7 Güzel Adam, Çilek Kokusu, Bodrum Masalı, Yüzyıllık Mühür, Servet, Tutunamayanlar, Çıplak, Ramo, Alev Alev ve Kalp Yarası dizilerinde sırasıyla önemli rollerde görev aldı.

Alparslan Büyük Selçuklu Alexander karakterini canlandıran Bora Cengiz’in kamera deneyimi elbette dizilerle sınırlı değil. 2009-2021 yılları arasında sırasıyla Kıskanmak, Sadece Tek Bir Gün, Uzun Yol, Fenomen, Sen Kiminle Dans Ediyorsun ve Bir Ah Hikayesi adlı filmlerde rol almıştır.

Yazar: Muhammet Yıldırım

Muhammet Yıldırımİstanbul'un Şişli ilçesinde 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Bursa Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2012 yılında başarıyla bitirmiştir. Evli olup, 1 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ