Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ayrıştırıcı Değil Birleştirici Olun- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Ayrıştırıcı Değil Birleştirici Olun- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, hekim sendikalarına çağrıda bulunarak, ayrıştırıcı değil birleştirici olmaları gerektiğini vurguladı.

 

 

Yazılı bir açıklama yapan Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, “Sağlık ekip işidir. Doktorundan, hemşiresinden, ATT’sin den, memurundan, personelinden, bilgi işlem görevlisinden, sivil toplum kuruluşlarından topyekün ekip ruhunu ve iş barışını sağlamak toplum sağlığı açısından önemlidir.  İş barışı ve ekip ruhunu bozan her türlü eylem faaliyetlerden uzak durup, gerekli iyileştirmelerin altına imza atılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

 

Özdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Son günlerde kurulan hekim sendikaları birleştirici değil ayrıştırıcı dil kullanıyor. Sağlığın ekip işi olduğunu maalesef unutuyorlar. Doktor hemşiresiz, hemşirede doktorsuz bu sistemin yürümeyeceğini bilmesi gerekiyor.  Hekim sendikaları sağlık çalışanlarını YSP olarak adlandırarak küçümsüyor hâlbuki 6. Dönem toplu sözleşme de sağlık çalışanlarının yardımcı ibaresi kaldırılarak sağlık hizmetleri sınıfında yer alması da sağlanmıştır. Bundan bihaber olanlara da duyurulur.  Birisi hemşire ile aynı tuvaleti kullanmak istemez, yemekhanede sağlık memuru ile sıraya girmek istemez, kendine ayrıcalık ister. Diğer sendika ‘Hekim dışı çalışanlar döner sermaye almamalıdır’ der.  Hekim-Sen başkanı ‘risali-nur MEB müfredatına girmesi gerekiyor’ der.  Yine aynı sendika ‘hekim harici, tüm sağlık personele dahil olmak üzere MHRS randevusu yoksa ne kendisine nede hastasına bakmayınız’ der.  Tüm bu söylemeler sağlık sistemine zarar vermekten öte geçemez.  Bizde diyoruz ki ayrıştırıcı dil, değil birleştirici olun. Hakkınızı arayın tabiki ama hakkınızı ararken de herkesin hakkına hukukuna saygı duyun.  Bu konu ile ilgili Sivil toplum kuruluşu il temsilcisi olarak birleştirici, iyileştirici her türlü göreve hazır olduğumu bildirir, ayrıştırıcı, uzaklaştırıcı tüm faaliyetlerin karşısında olduğumu tüm kamuoyuna duyuruyorum. Bu vesile ile son yaşanan sorunlarla ilgili hekim sendikalarının ayrıştırıcı, ekip ruhu ve iş barışını bozacak olan talihsiz açıklamalarını da kınıyorum, kendilerini sağlık camiasından özür dilemeye davet ediyorum.  Sivil toplum kuruluşları olarak hep birlikte mücadele edip birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz.”

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ayrıştırıcı Değil Birleştirici Olun- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

İş Dünyasına En Fazla Y Kuşağı Hakim- Güncel Haberler Dijitalleşme Sizi Tüketmesin- Güncel Haberler EY, metaverse’ün geleceğini belirleyecek beş kritik soruya dikkat çekiyor- Güncel Haberler Latin Amerika kökenli bankacılık truva atları Avrupa’da büyük bir hızla yayılıyor- Güncel Haberler Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği- Güncel Haberler Alize Gördüm Bir Zamanlar Çukurova’da mı oyunuyor? Alize gördüm bir zamanlar çukurova da hangi rolde ?

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat