Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bosch Car Service’ten 100. yılında TEV iş birliği ile 100 öğrenciye burs – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Bosch Car Service’ten 100. yılında TEV iş birliği ile 100 öğrenciye burs – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Dünyada 100. Yılını kutlayan Bosch Car Service, Türk Eğitim Vakfı ile yaptığı iş birliği kapsamında meslek liselerinin motorlu araç teknolojileri alanında  eğitim gören 100 öğrenciye 4 yıl süreyle eğitim desteği veriyor.

 

Bosch Grubu’nun mobilite çözümleri iş kolu bünyesinde faaliyet gösteren ve tüm dünyada 100. yılını kutlayan Bosch Car Service, Türkiye’nin farklı şehirlerinde okuyan ve maddi durumu yetersiz olan meslek liselerindeki öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği yapıyor. TEV bünyesinde oluşturulan Bosch Car Service Burs Fonu ile Motorlu Araç Teknolojileri (Otomotiv Elektromekanik, Otomotiv Gövde, Otomotiv Boya) alanında eğitim gören 100 öğrencinin eğitimine 4 yıl boyunca destek verilecek. TEV tarafından belirlenecek öğrencilere ayrıca staj imkânı da sağlanacak.

 

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Daniel Korioth bu bağlamda şunları söyledi: “Şirketimizin kurucusu Robert Bosch’tan bugüne devrolan bir yaklaşımla Türk Eğitim Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile gençlerin teknik eğitimlerini destekliyor ve bu vesileyle Türkiye’deki otomotiv sektörünün geleceği için bu alanda eğitimin önemini bir kez daha dile getirmek istiyorum.”

 

Yeni nesil ustaların yetişmesine destek

Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran & Orta Doğu Direktörü Arda Arslan TEV ile gerçekleştirilen iş birliğine ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu projeye özel bir önem veriyoruz. Bizim için sosyal sorumluluktan öte işimizin geleceği, sunduğumuz hizmetin kalitesi adına son derece önemli bir durum. Çünkü Türkiye’de ve aslında tüm dünyada da el sanatları, meslek öğrenen veya öğrenmek isteyen gençlerin sayısı hızla azalıyor. Biz, kendi sektörümüzde yeni nesil ustaların yetişmesine destek olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ise: “1967 yılından bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veriyor; Atatürk’ün izinde, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti idealine ulaşma hedefiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin geleceği gençlerimizin eğitim hayatlarına eşit şartlarda ve kesintisiz olarak devam edebilmesi için her zaman yanlarındayız. Kurumların ve bireylerin desteğiyle her geçen gün daha fazla gencimizin hayatına dokunmak bizim en büyük mutluluğumuz. Bosch Car Service’in de bu değerli desteğiyle, birlikte 100 öğrencimizin daha eğitim hayatına destek olacağız. Bursiyerlerimizin bursla desteklenmesinin yanı sıra staj imkanıyla mesleki gelişimlerini sürdürmelerine de katkı sunulacak. Bu destek vakfımız ve öğrencilerimiz adına çok kıymetli. Bosch Car Service ailesine Türk Eğitim Vakfı ve şahsım adına gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bosch Car Service’ten 100. yılında TEV iş birliği ile 100 öğrenciye burs – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Nostalji Kraliçesi Muazzez Ersoy Aliağalılar İçin Söyledi- Güncel Haberler Kartepe Belediyesi’nde Maliyet Eğitimleri Başladı- Güncel Haberler Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor ‘Canım Kardeşim 3 Uzaylılar mı Geldi?’ 4 Aralık Cumartesi Trump Sahne’de- Güncel Haberler Kız kıza tatilin güvenli adresi Katar- Güncel Haberler Güvenli ve keyifli online alışverişin yolları- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat