Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyayı Bilim ve Teknoloji ile Değiştirecek Girişimciler 2-3 Aralık’ta Paris’te Buluşuyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Dünyayı Bilim ve Teknoloji ile Değiştirecek Girişimciler 2-3 Aralık’ta Paris’te Buluşuyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Gelişen teknolojilerin dünyayı daha iyi hale getirmek için hayatımıza nasıl entegre olabileceğini, çığır açan teknolojileriyle anlatacak 77 Deep Tech Öncüsü Paris’te sahne alacak.

 

Bilim ve teknoloji tabanlı girişimcilik ekosisteminin en kapsamlı zirvesi olan “Hello Tomorrow Global Summit”, ekosistemin önemli oyuncularını bu yıl 7’nci kez 2-3 Aralık’ta Paris’te bir araya getiriyor.

 

Uzman jüri ekibinin değerlendirdiği, inovasyona öncülük eden en iyi 800 startup arasında Türkiye’den rekor sayıda girişimci yer alıyor.

 

Bilim ve teknoloji girişimcileri için bilim & teknoloji girişimcileri tarafından kurulan girişim Hello Tomorrow’un “Uluslararası Deep Tech Zirvesi” Hello Tomorrow Global Summit, bu yıl 7’nci kez düzenleniyor. 2 – 3 Aralık 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan zirvede geleceğe yön verecek olan startup’lar, endüstri liderleri, VC’ler ve hızlandırıcılar gibi ekosistemin başrol oyuncuları bir araya gelmeye hazırlanıyor. Deep Tech ekosisteminin Davos’u olarak anılan zirveye, 115 ülkeden 4000’den fazla başvurunun arasından seçilen girişimciler katılıyor. 

BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile Uyumlu Teknolojiler Yarışacak

COVID-19 pandemisine rağmen, bu yılki yarışma, özellikle sağlık ve enerji sektörlerinde tüm dünyayı kapsayan çok çeşitli heyecan verici yenilikler ortaya koyuyor. Ayrıca yapay zeka, sentetik biyoloji ve kuantum fiziği gibi en son teknolojik gelişmelerin, gerek sağlık gerek iklimle ilgili olsun, bugünün ve yarının sorunlarını çözme konusunda zaten temel bir rol oynadığını gösteriyor. Hello Tomorrow Global Challenge’a başvuran startup’ların 98'i Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden en az biriyle uyumlu olacak şekilde teknolojiler geliştiriyor.

 

“Deep Tech’in Merkez Üssü” 2–3 Aralık’ta Paris’te

Hello Tomorrow Global Summit, gelişen teknolojinin potansiyeli ile birleşen, dünyanın her yerinden gelecek olan 3000'den fazla katılımcıyı geleceğe taşımak için tasarlanmış benzersiz bir ortamda, endüstri liderleri, yatırımcılar, araştırmacılar, hızlandırıcılar, uluslararası medya, üniversiteler gibi doğru insanları bu yıl da bir araya getiriyor. 

 

Türkiye’nin Bilim ve Teknoloji Gücü Paris’e Damgasını Vuracak!

Bu yıl, 6 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenen Hello Tomorrow Turkey Challenge 2021’de yarışan ve Paris’te Türkiye’yi temsil etme fırsatı bulan startup’lar sırası ile “Auctifera Scientific” (birinci), “EyeCheckup” (runner up), “Biolive”. Bu girişimler ve kurucuları ile birlikte Türkiye’den rekor sayıda startup, Hello Tomorrow Global Summit’te ülkemizi temsil edecek.

Hello Tomorrow Türkiye, 2016 yılından beri ülkemiz deep tech girişimcilik ekosistemini güçlendirme hedefiyle çalışıyor. HTT 2018 yılından beri Türkiye’den startup’ların da uluslararası girişimcilerle yarışmasını sağlıyor. 

 

Günümüzde deep tech alanında çeşitli ödüllerle de anılan RS Research ve Cellsway de geçtiğimiz yıl Hello Tomorrow Global Challenge’ta “Deep Tech Pioneers” arasında yer almıştı. 

 

Zirvede Dünyanın Deep Tech Öncüleri Gelecek için İlham Verecek

İki gün boyunca 6 ayrı salonda (BNP Paribas Stage, Deep Tech Museum, Meet-up Room, Frontier Stage, Deep Tech Academy, Pioneers Stage) 5 farklı alandaki (Rejeneratif endüstriler ve sürdürülebilir malzemeler, Sürdürülebilir gıda sistemleri, Enerji geçişi, Sağlık Devrimleri, Akıllı mobilite ve uzay yolculuğu) deep tech ekosistem lider ve inovatörlerinin sahne alacağı zirvede, Rodger Novak (Nobel ödüllü Emmanuelle Charpentier ile CRISPR Therapeutics'in Kurucu Ortağı) “Tıbbın geleceğinde devrim yaratmak: Önümüzdeki 20 yıl – Son 20 yıldan içgörüler – Revolutionizing the future of medicine: Next 20 years – Insights from the last 20 years” konusunda ilham verecek. Ayrıca sentetik biyoteknolojiyi kullanarak kimyasal üretim süreçlerini değiştirmek için teknolojiler üreten Origin.Bio’nun CEO’su Jens Klein, “Döngüsel biyoekonomiyi ölçeklendirmek – Scaling the circular bioeconomy” başlıklı,  UCL’de Bilişsel Sinirbilim Profesörü olan Tamar Makin “Gelecekteki beden için nörobilişsel düşünceler – Neurocognitive considerations for the future body”, Coventry Üniversitesi Biyomedikal Bilimler’den Associate Professor Sebastien Farnaud “Mikroorganizmaların elektronik atıklarımızı geri dönüştürme potansiyelini ortaya çıkarmak – Revealing the potential of microorganisms to recycle our electronic waste”, Georgia Institute of Technology Makine Mühendisliği Associate Professor Marta Hatzell “Gübre üretimini karbondan arındırmak için güneşten faydalanmak – Harnessing the sun to decarbonize fertilizer production”, Eski SpaceX yöneticilerini ve deep tech VC'lerini yatırımcı olarak bünyesine katan Isar Aerospace’in Kurucu Ortağı & CEO’su Daniel Metzler “Yörünge fırlatma araçlarıyla ticari uzay erişimine başlamak – Embarking on commercial space access with orbital launch vehicles”  başlıklı konuşmaları ile zirveye damga vuracak.

 

Hello Tomorrow Turkey Challenge 2021 girişimlerinden olan LUMOS LASEREndüstri 4.0 kategorisindeki çözümleriyle 2-3 Aralık'ta Paris'te gerçekleşecek olan Hello Tomorrow Global Summit sahnesinde sunum yapacak olan 77 startuptan biri oldu! Lumos Laser çözümü olan GHz-Burst femtosecond lazer teknolojisi ise 5-1000 kat daha yüksek işlem hızı (malzemeye bağlı olarak) ve endüstriye kolay uyum sağlayan basitleştirilmiş tasarım sunuyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Dünyayı Bilim ve Teknoloji ile Değiştirecek Girişimciler 2-3 Aralık’ta Paris’te Buluşuyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık 48,69, aylık 11,10 arttı- Güncel Haberler Anadolubank Tarım Bankacılığı ürünleriyle Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda- Güncel Haberler Kenan Doğulu’nun gelenekselleşen Caresse Bodrum konseri 20 Ağustos’ta yapılacak- Güncel Haberler 8 Ekim 2023 Pazar Reyting Sonuçları: Pazar Akşamının Kazananları Belli Oldu Tehdit İstihbaratı, Yönetilen Hizmetler İçin En Çok Aranan Güvenlik Servisi Oldu- Güncel Haberler İGA’nın Tuvalden Piksele Projesiyle NFT gelirleri TODEV’e bağış oldu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat