Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eğitimin yeni adresi metaverse- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Eğitimin yeni adresi metaverse- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Teknolojideki yeni gelişmeler iş ve özel hayatı olduğu gibi eğitim dünyasını da dönüştürüyor. VR ve metaverse teknolojileri online eğitimin geleceği olarak görülüyor. Yerli online eğitim ve iletişim platformu Vedubox, eğitimi sanal gerçeklikle birleştiren çözümler sunuyor.

 

Sanal öğrenme eğilimi, eğitimin sadece sınıflarda, okullarda, toplantı salonlarında veya ofislerde gerçekleştirilme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Tek platform üzerinden online eğitim ve iletişim çözümleri sunan Vedubox eğitim, toplantı ve etkinlikleri meta evrene (metaverse) taşıyor. Yerli platform, bilgisayar veya telefon ekranlarından canlı derslere katılan kullanıcıları VR (virtual reality-sanal gerçeklik) gözlük ile sanal sınıf ortamına dahil ediyor. Fiziksel sınıflarda kullanılan kaynak ve materyallerin online eğitimlerde de kullanılmasını sağlayan Vedubox, eğitimleri daha etkili ve eğlenceli hale getiriyor. 

 

Eğitimde VR ve metaverse çağı

 

Eğitimin daha erişilebilir ve mobil hale gelmesi için dijital gelişmeleri yakında takip ederek Vedubox’a entegre ettiklerini söyleyen Vedubox Genel Müdürü Bilgin Yazar, “Eğitim sektöründeki teknolojik yenilikleri yakından takip ediyoruz.  Her kullanıcı profiline ve eğitim içeriğine uyum sağlayabilen esnek ve güncel yapısıyla Vedubox günümüzün online eğitim ihtiyaçlarının tamamını karşılıyor. Online eğitimin ülkemizde ve dünya çapında daha fazla benimsenmesi için yenilikçi adımlarla ilerliyoruz. Bu kapsamda VR ve metaverse konularıyla ilgilenen yatırımcılar, girişimciler ve uzmanlar ile ortak projeler geliştirerek eğitimin geleceğini birlikte tasarlamayı hedefliyoruz.” dedi. 

 

Her yer ofise veya sınıfa dönüşebilir

 

Yüzde yüz bulut teknolojisine sahip Vedubox yazılım, donanım ve teknik destek gibi ek masraflara ihtiyaç duymayan, kullanıma hazır online iletişim ve eğitim altyapısı sağlıyor. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefondan giriş yapılabilen platform yenilikçi yapısıyla LMS (eğitim yönetim sistemi), sanal sınıf, sanal ofis, takvim, ders yönetimi, soru bankası, sınav sistemi, kütüphane ve raporlama gibi özellikler içeriyor. Eğitimlere sınırsız sayıda doküman, video, link, embed kod, test, Scorm, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve etkileşimli video yüklenebiliyor. Sistemi kullanmaya başlamadan önce ve kullanım süresince 7/24 teknik destek sağlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eğitimin yeni adresi metaverse- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  TKP Ankara İl Başkanı’na “milli mutabakata güç verme” teklifi- Güncel Haberler YU-GI-OH! Master Duel’a geri sayım başladı!- Güncel Haberler Ali Ülker: “Bağımsız bilim enstitüsü kurmak en büyük hayalimiz”- Güncel Haberler Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Değişime ayak uydurmak için zihinsel konfor bozulmalı”- Güncel Haberler Ardıç’ın gizemi heykeller ile ölümsüzleşti- Güncel Haberler Kaspersky uzmanları, PrintNightmare güvenlik açığını kullanan kurumsal ağlara yönelik saldırı sayısının arttığını tahmin ediyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat