Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eskil Vogt imzalı “Masumlar” AKM Yeşilçam Sineması’nda- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Dizi Film Haberleri » Eskil Vogt imzalı “Masumlar” AKM Yeşilçam Sineması’nda- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Norveçli yönetmen ve senarist Eskil Vogt’un 2021 yapımı filmi “Masumlar” Atatürk Kültür Merkezi Yeşilçam Sineması’nda gösterimde.  İzleyicisini çocukların dehşet verici gizli dünyasına davet eden film, 28 Temmuz’a kadar AKM Yeşilçam Sineması’nda izlenebilecek. 

 

2014’te yönettiği Blind (Körlük) ile Altın Lale’yi kazanan ve Joachim Trier ile senaryosunu yazdığı Oslo, The Worst Person In The World (Dünyanın En Kötü İnsanı), Reprise (Tekrar) gibi filmlerle ses getiren Norveçli yönetmen ve senarist Eskil Vogt’un Cannes Film Festivali’nin Un Certain Regard (Belirli Bir Bakış) seçkisinde prömiyerini yapan 2021 yapımı filmi “Masumlar” AKM Yeşilçam Sineması’nda izleyiciyle buluşuyor. 

 

Kalabalıklara uyum sağlayamayan karakterlere özel bir ilgisi olan Vogt, Masumlar’da dış dünya ile yüzleşirken kişisel bir etik anlayışı geliştirmeye zorlanan gençlik halini ele alıyor. 

 

Yetişkinleri çocukların dehşet verici gizli dünyalarına davet eden Masumlar, Kuzey’in aydınlık yaz mevsiminde geçiyor. Film, büyüklerin bakmadığı, görmediği anlarda dört çocuğun oyun oynarken karanlık, doğaüstü güçlerinin ortaya çıkıp gizemli ve ürkütücü olaylara yol açmasını anlatıyor. İskandinav kültürünün sanatsal mirasının merkezinde yer alan peri masallarından ilham alan yönetmen, fantastik boyutu kadar ahlaki boyutu da önemli olan alegorik bir anlatımla karşımıza çıkıyor. 

 

Norveç ve İsveç ortak yapımı filmin kadrosunda ise Rakel Lenora Fløttum, Alva Brynsmo Ramstad, Sam Ashraf bulunuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eskil Vogt imzalı “Masumlar” AKM Yeşilçam Sineması’nda- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

EÜ Kampüsünün farklı noktalarında EGEKAF bilgilendirme stantları açıldı- Güncel Haberler KBSB Genel Kurulu’nda, Orta Asya’daki 25 Milyar Dolarlık İş Hacmi Hedef Gösterildi- Güncel Haberler Ahmet Mümtaz Taylan, Selvi Boylum Al Yazmalım’ı Storytel için seslendirdi- Güncel Haberler ‘Türkiye’nin petrolü turizmdir’- Güncel Haberler Emirates, Melbourne’e düzenlenen günlük A380 uçuşlarına ikincisini ekleyerek sefer sayısını artırıyor- Güncel Haberler Kaspersky, kötü amaçlı yazılım WinDealer’ın son derece gelişmiş ağ yeteneklerine dikkat çekiyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat