GENÇLİĞİM EYVAH 5. BÖLÜM

16.07.2020

0 Yorum

Arif ve Zekeriya 2. kez sokağa atılınca beş parasız kaldılar. İş aramaktan başka çareleri kalmadı. Arif’in önerileri Zekeriya’nın prensiplerine ters gelince işler karıştı. Hacer Zekeriya’yı transfer etti. Azra hem Zola’dan hem Ahmet’ten yaka silkti. Bundan her iki âşık ta etkilendi.

GENÇLİĞİM EYVAH 5. BÖLÜM

ASMALI KEBAP’A BOMBA TRANSFER!

Zekeriya beş parasız sokakta kalınca kara kara düşünmeye başladı. Para pul olmadan uzun süre dayanamayacağını fark eden Zekeriya, Arif, Ahmet, Çavi ve Zola çare aramaya başladı. Kara kara düşünen Zekeriya’nın derdine Hacer çare oldu. Hacer Zekeriya’nın boşluğundan yararlandı. Onu transfer etmek istedi. Hâli hazırda çalışanı kalmayan Hacer Zekeriya’nın zaafını kullanarak onu Asmalı’ya taşıdı. Bu şekilde hem Asmalı Kebap’ta işler tekrar dönmeye başlayacak, hem de Zekeriya para kazanacaktı. Yani kazan kazan. Zekeriya Hacer bacısının teklifine bir süre duraklasa da sıcak baktı. Çare yoktu. Zekeriya Asmalı’ya geçti. Bunu Nuriye ve Bozoğlu Kebap’ın görmemesi gerekiyordu. Nuriye Hacer’in işlerinin açılmasından epey şüphelendi. Arif aynı şekilde lezzetli kebaplarının geri dönüşünü alınca işi kurcalamaya başladı. Hacer de bunu görerek perde çözümünü üretti. Ocağın başına perde gerdi. Kebapları Zola yapıyormuş gibi göründü. Zekeriya arka plandaydı.

LA CASA DE PAPEL

Arif’in getirdiği çözümler yine akıllara zarardı. Esnaftan geri ödemek üzere birtakım ürünleri ödünç aldı. Pardon ödünç çaldı desek daha doğru olur. Buna en büyük itiraz tabiki Zekeriya’dan geldi. Kötü şey hırsızlık. Zekeriya yapamaz. Yapsa da boğazından geçmez. Arif’se gerçekçi. Gerçekçi olduğundan dolayı pragmatist ve hızlı çözümler bulmaya çalıştı. Arif La Casa De Papel kostümleriyle yani kırmızı tulum ve maskelerle ekibini toplayıp kendi evine baskına gitti. Arif’e Çavi, Zola ve Zekeriya yardım etti. Planlamadıkları bir şey vardı. Eve Hacer geldi. Evde ne var ne yok toplayan Arif kendi almış olmasının verdiği bir rahatlıkla Hacer boynundaki kolyeyi aldı. Hacer bu sırada uyandı ama hayal gördüğünü sandı. Arkasını dönüp uyumaya devam etti. Uyandığında ise kendini muhtarın ve polisin yanına attı çünkü soyulduğunu fark etmişti.

GÜZİN ABLA AZRA

Azra hem annesini hem de Hacer teyzesini tam da duygusal anında yakaladı. Anlaşılan o ki DNA testi meselesi hem Hacer’e hem de Nuriye’ye epey dokunmuş. Affedecek gibiler aslında. Sadece çok kırgınlar ve güzel bir adım bekliyorlar. Azra bunu fark edince hemen babasına koştu. Arif ve Zekeriya’ya durumu anlattı. Bir şeyler yapmaları gerektiğini söyledi. Bunu öğrenen Arif ve Zekeriya planlar yapmaya başladı. Beraber eşleriyle güzel bir yemek yiyeceklerdi ve bu teklifi çiçekle yapacaklardı. Hacer ve Nuriye başta toz kondurmasalar da sonradan çok mutlu oldular. Yemeğe kadar her şey yolundaydı. Ta ki Arif ve Zekeriya aynı lokantaya gidinceye kadar. Yazdırırız düşüncesiyle aynı lokantaya gitmişlerdi. Hacer ve Nuriye bundan pek memnun olmadı. E haliyle bu beylere de yansıdı. Azra’nın dert dinlemesi çok güzeldi. Üstelik Hacer ve Nuriye’nin Azra’nın yanında ağlamaları Azra’nın ne kadar şefkatli bir kadın olduğunu gösteriyor.

TEKLİF EDİYORUM BENİMLE EVLENİR MİSİN?

Ahmet’in muhteşem teklifine hepimiz şahit olduk. Ahmet sorgusuz sualsiz yüzüğü taktı Azra’ya ama her şey Ahmet’in istediği gibi olmadı. Azra yüzüğü iade etti. Yüzük iade edilince Ahmet büyük bir yıkım yaşadı. Bunun üzerine yüzüğü zor durumda kalan Çavi’ye verdi. Çavi Leyla’nın doğum gününe davet edildi. Edildi ama Leyla’ya verecek hediyesi yoktu. Bundan dolayı yakınırken Ahmet koştu imdadına. Ahmet Azra’nın almadığı yüzüğü Çavi’ye verdi. Çavi da Leyla’ya verdi. Hem Çavi mutlu oldu hem Leyla. Arada kalan ve mahvolansa Ahmet oldu. Zola Azra’nın  teklifi kabul etmemesine çok sevindi. Sevindi ama boşa. Azra “Bir salın beni.” diyerek Zola’yı azarladı. Bundan Azra’nın hâlâ tam olarak ne istediğini bilmediğini anlıyoruz. Bunun izleyiciyi iteceğini söyleyelim. Belli ki Azra Ahmet’i seviyor ama Zola’yı da beğendiği için kafası karışık. Ne diyelim Azra! Karar ver bence. Yoksa iki yakışıklıyı da kaybedeceksin.

REYTİNG VE FRAGMAN

Gençliğim Eyvah 5. bölümüyle 3.42 reyting aldı. En çok izlenen dizi olmayı başardı. Gençliğim Eyvah Survivor’ın bitişiyle daha çok izlenecektir diye düşünüyorum. Gençliğim Eyvah 6. bölüm fragmanı da yayınlandı. Gençliğim Eyvah 6. bölümde Zola Azra’ya net bir çizgi çekecek. Arif perdenin sırrını çözmeye niyetli. Hepsi önümüzdeki hafta.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ