GENÇLİĞİM EYVAH 7. BÖLÜM

30.07.2020

0 Yorum

Arif Ahmet’e kızınca Ahmet taksicilik yapmaya karar verdi. Başına bela olan Çağla’yla tanışan Ahmet Azra’yla arayı yine düzeltemedi. Babalık müessesesi konusunda duygusal olduğumuz bu bölümde Arif öncülüğünde Çavi ve Zola babalarının kim olduğunu öğrendi.

GENÇLİĞİM EYVAH 7. BÖLÜM

Bu yazıda neler var?

BABALIK

Arif Gençliğim Eyvah 7. bölümde babalığıyla sınandı. Oğluyla aynı evi paylaşmak zorunda kalan Arif ister istemez onun bazı tavırlarına katlanırken zorlandı. Ahmet belki de ilk defa babasıyla aynı evde bu kadar yakınlaştı. Arif Ahmet’in birtakım rahat tavırlarından rahatsız oldu. Oğlunun biraz daha sorunluluk sahibi ve aktif olmasını bekleyen Arif açtı ağzını yumdu gözünü. Bunu yaparken biraz ayarı kaçırmış olacak ki ilk defa Ahmet’i babasına karşı bu kadar sinirli gördük. Babasının başta Zola olmak üzere herkesin içinde kendisini küçük düşürmesi Ahmet’e çok dokundu. Her şerde bir hayır vardır derler. Bu şer de Ahmet’e bir hayır getirdi. Ahmet kendine yeni bir iş buldu.

 

           Zola bilindiği üzere Bozoğlu Kebap’a döndü. Durum böyle olunca Zekeriya usta kızı Azra’yla Zola’yı daha yakından izleme fırsatı buldu. Bu gözlem Zekeriya ustanın kafasında birtakım soru işaretleri uyandırdı. Zola kızına sanki yakın davranıyormuş gibi hisseden Zekeriya bunu açık açık ta söyleyemedi. Arif’e oğlundan sonra kızını da kaptırmak istemeyen Zekeriya küçük küçük uyarılar yapmaya çalıştı ve çok zorlandı. Bunu becerebildi mi? Tartışılır.
           Parası çok olanın babası çok olur. Çavi duyduğu bu söz üzerine hemen harekete geçti. Muhtardan yardım alan Çavi ve Zola parası çokmuş gibi davranmaya karar verdiler. Tüm mahalleye seslerini duyurdular. Kendilerine miras kaldığını ve bu malı, parayı babalarıyla bölüşmek istediklerini söylediler. E haliyle mahalleli sıraya girdi. Baba bulundu mu? Hayır. Zola ve Çavi baba adaylarını değerlendirdiler ama başarılı bir sonuç elde edemediler. Yine de güzel bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. Umut vaad ediyor. Ayrıca bu sahnede muhtarın parayı duyunca ‘oğlum’ nidasıyla sarılması bizleri bir hayli güldürdü. Çavi Leyla’ya tüm gerçekleri anlattı. Fakirliğini ve mesleğini, kim olduğunu artık Leyla biliyor. Leyla Çavi’ye şimdilik yüz çevirdi gibi görünse de Çavi’nin yüzünün güleceğini yani Leyla’nın döneceğini düşünüyorum.
Ahmet Gençliğim Eyvah 7. bölümde bir farkındalık yaşayınca bu diğer karakterlere de yansıdı. Babasının parasını yediği sürece kimseden saygı göremeyeceğini anlayan Ahmet para kazanmak için girişimlerde bulundu. Takscilik yapmaya başladı. Tabi ondan babasından yakınmayı da ihmal etmedi. Ahmet, Zola ve Çavi’nin babalık üzerine sohbeti hepimiz duygulandırdı. Gerçekten bu üçlü uzun bir süre sonra gerçek anlamda samimi bir sohbet etti. Çavi ve Zola babalarına duydukları özlemi ve babalık kavramının ne kadar önemli olduğunu anlatırken Ahmet bunu ciddiye almadı. Ciddiye alıp duygulananlarsa Zekeriya, Arif ve Veysi’ydi. Özellikle Arif
       Yakışıklı taksicimiz Ahmet tabiki huzurla işini yapamadı. İşinde gücündeyken sosyetik güzel Çağla’nın dikkatini çeken Ahmet başına bela aldı. Çağla Ahmet’ten epey hoşlandı. Bunun üzerine Ahmet’ten beklediği karşılığı alamayınca onu etkilemek  ve dikkatini çekmek için elinden geleni yaptı. Önce zorla taksisine binmeye çalıştı. Beceremeyince de işi punduna getirip bir şekilde Ahmet’e bulaştı. Düğünden kaçan güzel kızımız taksi için Ahmet’i çağırdı. Ahmet Çağla olduğunu bilmeden müşterinin ayağına gidince olanlar oldu. Ahmet tekrar pas vermeyince Çağla babasını arayıp kendisini Ahmet diye bir taksicinin kaçırdığını söyleyince kıyamet koptu. Ahmet taksiden indirince kendini suya attı. Ahmet onu kurtarmak zorunda kaldı. Çağla saklanmak için yer aradığından Ahmet başı daha fazla belaya girmesin diye depo, baraka gibi kullandıkları kuytuya götürdü. Ahmet Çağla korkunca gece onun yanında kalmak zorunda kaldı. İkisini sarmaş dolaş uyurken gören Azra şoke oldu.  Hoş geldin Zehra Yılmaz.
        Yani bu hikayede yanan yine Ahmet oldu. İşler iyice çıkmaza girecek. Bu Ahmet’e neden hep aynı hikaye yazılıyor bilmiyorum. Sürekli Ahmet ve Azra üzerinden bir klişe aşk oyunu dönüyor. O da hiç hoş olmuyor ve izleyiciyi itiyor. İzleyici ustalarımızın komik hikayesini izlemek istiyor sanırım. Bu dizide bile aşk üçgenleri dörtgenleri olunca kimsenin hoşuna gitmiyor.
       Bölüm sonunda büyük bomba patladı. Zola ve Çavi kimliklerini gördüler. Üstelik bu kimliklerde baba adı kısmında yazan isimlere rağmen. Anlamakta zorluk çeken Çavi ve Zola babalarının kim olduğunu öğrenmiş gibiler. Bunu Hacer ve Nuriye öğrenince neler olur bunu bilmiyoruz? Muhtar tabi yine işin içindeydi. Reytinglerde bu hafta da üst sıralarda olan Gençliğim Eyvah sırasına rağmen kan kaybetmeye devam ediyor. Zola-Azra-Ahmet üçgeni kırılmadığı sürece de bu düşmeye devam edecek. Çağla karakteri umarım bunun için gelmiştir. Yeni fragman da yayınlandı. Zola ve Çavi’ye olanları Nuriye ve Hacer’in duymamasının tembih edildiğini görüyoruz. Umarım tekrar güç kazanır dizimiz. Ayrıca dizinin senaryo kadrosundaki güçlü isim Ünal YETER ayrıldığını duyurdu. Bu nasıl etkileyecek göreceğiz.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ