Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gezinomi’nin halka arzına bireysel yatırımcıdan 26,1 kat talep geldi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Gezinomi’nin halka arzına bireysel yatırımcıdan 26,1 kat talep geldi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

 Türkiye’nin önde gelen turizm teknoloji firması Gezinomi’nin  İnfo Yatırım liderliğindeki
 1 ve 2 Mart 2022 Tarihlerinde gerçekleştirilen halka arzında sonuçlar açıklandı. Gezinomi’nin halka arzına yatırımcılardan 1.551 milyon TL talep geldi. Bireysel yatırımcıdan ise 26,1 kat talep oldu.

 

Türkiye’nin önde gelen turizm teknoloji firması Gezinomi’nin, 1 ve 2 Mart 2022 Tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama sürecinin sonuçları açıklandı. Halka arzda birim fiyatı 14 TL olarak belirlenirken, halka arz edilen 10.000.000 TL nominal değerdeki payların sermaye artışı yoluyla satışa sunularak, çıkarılmış sermayenin 15.000.000 TL’den 25.000.000 TL’ye yükseltildiği belirtildi.

 

Sadece İnfo Yatırım aracılığıyla gerçekleştirilen ve sadece İnfo Yatırım’da hesabı olanların katılabildiği halka arzda, yurtiçi bireysel yatırımcılara ayrılan tahsis tutarının 26,1 katı, yurtiçi kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsis tutarının 7,5 katı ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen tutarın ise 2,0 katı talep geldi. Yurt içi bireysel yatırımcıya payların yüzde 25’i, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 55’i ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara yüzde 20’si satıldı. Toplamda 140 milyon TL olarak gerçekleşen halka arzda, tüm yatırımcılardan gelen talep 11,1 kat olarak gerçekleşti ve 1.551 milyon TL oldu. 

 

Gezinomi Genel Müdürü M. Armağan Saraçoğlu, “Talep toplama sürecinde hisselerimize ilgi gösteren, bize güvenerek talepte bulunan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum. Gezinomi yönetim ekibi ve çalışanları olarak, yatırımcılarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılama sorumluluğuyla, her zaman olduğu gibi elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz ve şirketimize gösterdikleri teveccühe layık olmaya çalışacağız” dedi.

 

Yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği bir halka arzı daha başarıyla tamamladıkları için mutlu olduklarını dile getiren İnfo Yatırım CEO’su Ender Şahin, “Hisse maliyetleri açısından oldukça avantajlı bir noktada olan borsamızda şirketlerimizin sayısının çoğalmasını hem işlem hacminin artması hem de yabancı yatırımcıların ilgisini çekmesi açısından önemli görüyorum. Gezinomi’ye yönelik büyük ilgi de sermaye piyasalarımızın geleceğinin parlak olduğunu göstermesi açısından güzel bir işaret. 1-2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen talep toplama sonuçlarına bakarak Gezinomi’nin İnfo Yatırım aracılığıyla gerçekleşen yılın ilk çeyreğinde en fazla talep gören halka arzı olduğunu söyleyebilirim. Süreçte emeği geçen tüm kurumlarımıza ve çalışanlarına, çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gezinomi’nin halka arzına bireysel yatırımcıdan 26,1 kat talep geldi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Beyoğlu Kültür Yolu’ndan Fado’nun divası Mariza geçti- Güncel Haberler Vahe İle Evdeki Mutluluk Programı Karaman’da- Güncel Haberler Ünlü Youtuber! Kaldığımız Yerden Devam Dedi;  Başkan Büyükakın, Fen Lisesi öğrencileriyle buluştu- Güncel Haberler Didim’de 27. Barış Şenlikleri’ne Binlerce Vatandaş Katıldı- Güncel Haberler Reyting sonuçları 4 Ocak 2022 : AB ve Total Reytingler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat