GÖNÜL DAĞI 51. BÖLÜM

13.02.2022

80 Kişi Okumuş

0 Yorum

GÖNÜL DAĞI 51. BÖLÜM

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun

Ekranların 50 bölümdür zirvede olan dizisi Gönül Dağı sezona güçlü bir şekilde devam ediyor. Güzel haberlerle başladığımız bölüm farklı duygular yaşatarak devam etti. Dilek’in hamile oluşu, Taner’in baba olma heyecanı herkese yansıdı. Kimse duymasın diye uğraşılsa da neredeyse tüm Gedelli Dilek ve Taner’in bebek beklediğini öğrendi. Yengeler ve amcaoğulları başta olmak üzere bu habere herkes çok sevindi. Baba olmak ve babalık kavramı bu bölümde çok tartışıldı ve çok düşündürdü.

Veysel kendisine rakip dükkan açılınca kaporta dükkanı riske girdi. Riske girmekle kalmadı elemanlarını da kaybetti. Sigorta ve dolgun maaş Veysel ustanın çıraklarını elinden aldı. Veysel zor durumda hatta işsiz kalınca ona yardım elini babası Muammer başkan uzattı. Organizasyon dükkanını ona vermeyi teklif etti. Veysel başta gurur yaptı ve reddetti. Babasının kaderini yaşamak istemiyordu. Bölüm sonunda gördük ki kabul etmek zorunda kaldı çünkü işin ucunda eşi Cemile ve biricik kızı Yağmur Döndü var. Önümüzdeki bölümde de Veysel’in parasını alamamasından dolayı büyük bir sinir harbi yaşayacak. Öfkesine yenilecek.

Ramazan ve Asuman ikilisi cephesinde de sular durulmuyor. Babasının düştüğü durumdan sonra umudu kalmayan Asuman Ramazan’la birlikte tüm gemileri yaktı ve ayrılmak istediğini söyledi. Ramazan bir ömür beklemeye hazırdı fakat Asuman tüm beklentileri, umutları yıktı. Asya babasının ölümünden sonra ağabeylerinin eline düşünce olanlar oldu. Ağabeyleri Asya’yı daha önce Elif’in de başını yakan Ayı Yaşar’a vermeye karar verdi. Gülsüm öğremen de Asya’nın Ramazan’ı sevdiğini bildiği için olaya el atmak istedi. Ramazan’la konuştu. Ramazan Asuman’dan umudu kesince Asya’yı kurtarmak için onunla sözlenmeyi kabul etti. Asuman babasıyla iletişime geçti. Tam babasının izin verdiğini koşa koşa söylemeye giderken Asya ve Ramazan’ın sözlendiğini anladı. Olay tam da burada koptu. Önce tüm yolları kapatan Asuman babası izin verince Ramazan’a koştu ama geç kaldı. Peki şimdi ne olacak? Hem Asya’nın hem Asuman’ın hem de Ramazan’ın ömrü heba olacak. Ramazan Münir başkanın izin verdiğini duyunca ölse Asuman’ı bırakmaz. Yani olan Asya kızımıza olacak. Adı çıktığı yetmezmiş gibi bir de hayal kırıklığına uğrayacak. Ramazan iyi bir iş yapayım derken daha da işi batıracak. Asya umarım olanları öğrenine tekrar Ramazan’dan vazgeçer. Yoksa hem AsRam’a hem de Asya’ya yazık olacak.

Ramazan ve Asuman artık kavuşacaklarsa kavuşsunlar çünkü bu iş çok uzadı. Ayrılık ta varsa kavuşmak ta varsa bir an önce olsun. Daha önce hem dramı hem komediyi eşit derecede işlemesiyle gurur duyduğum dizi tamamen drama ve romantizme döndü. Eskiden daha çok gülüyorduk. Dram fazla reyting getirdiği için dozu arttırıldı sanırsam ama asıl güzel bölümler eşit dozda kurgulanan bölümlerdi. Fazla dram ve hüzün izleyiciyi itmeye başladı. Asuman ve Ramazan’dan başka konusu kalmaz oldu dizinin. Umarım toparlar ve şu AsRam çıkmazı biter. Onun dışında tüm Gedelli’nin Meryem ve Rıfat için bağış toplaması, Rıfat’ın aşkı, Dilek ve Taner’in bebek sevinci izlenmeye değerdi. Haftaya görüşmek üzere.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ

[php][/php]