Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gurur Duyma Psikolojisi

Ana Sayfa » Blog » Gurur Duyma Psikolojisi
Google News Abone Ol
Gurur Duyma Psikolojisi

Gurur Duyma Psikolojisi

Gurur eşit değildir kibire. Ama yine de aynı kefeye koyarız çoğu zaman. Çünkü bu, sınırını bilmemek gibidir. Orada kendimizi sorgulamamız gerekir ama öyle sen gurursuz musun diyerek değil, dilediğimiz herhangi bir şeyi bile “çok” kelimesi ile başlayarak dile getiriyorsak, orada bir sınırsızlık vardır ve o gururun içsel olarak tembelleşmiş halidir. “Pozitif mesaj vermek” adı altında kullanılan “çok”, aslında birçok duruma teslim olmadığımızı da gösterir. Oysaki teslim olmak zayıflık değil, kendini tanıma müessesesi. Evet, orada kendini, içindeki sen’i tanımadıkça, kendinden uzaklaştıkça kibirli birine dönüşürsün, kibrin de sınırını aşarsın.

Gurur duyma psikolojisinin bir diğer bilinçaltı sebebi, gururun hasretini çekmiş olmamızdır. Sanki kibir ile gurbette gibi hep bir alışmaya çalışmayı kendimize müstehak görürüz. Bu da kendimizden kopup “daha çok” dememize sebep olur.

Her şeyin dahası kibirdir,

her şeyin çok azı gururdur.

Kibir sınırını aşarak yetiştirilmiş bir insan, gurura daha çok ihtiyaç duyar.

Gurur Duyma Psikolojisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gülben Ergen’ le 30 Ağustos Kutlaması!- Güncel Haberler Garanti BBVA, yedinci kez “Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi”nde- Güncel Haberler Şehirler ve sanayinin dönüşümü karbon emisyonunu düşürmekten geçiyor- Güncel Haberler Muratbey’den daha iyi bir gelecek için “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” Projesi- Güncel Haberler Akkuyu NGS Sahasında COVID-19’a Karşı Aşılama Çalışmaları Devam ediyor- Güncel Haberler Yazarlık Atölyesi öğrencileri sertifikalarını aldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu! 22 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları Açıklandı mı?

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat