Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kavacık üzümleri daha güzel olacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Kavacık üzümleri daha güzel olacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Karabağlar Belediyesi'nin üreticilere gübre desteği devam ediyor. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı köylüler arazilerine uygun gübreleri alırken, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da üreticileri yalnız bırakmıyor.

 

Son olarak Kavacık'taki gübre dağıtımına katılan Başkan Selvitopu, üreticilerle samimi bir ortamda, bol bol sohbet etti. Çiftçilerin ekonomik sıkıntı nedeniyle zor durumda olduğunu belirten Başkan Selvitopu, “Bizler de gübre desteğinde bulunarak onların yanında olmak istedik. Kavacık, üzüm üretimi açısından önemli köylerimizden birisi. Ürettiği üzüm de sadece bu yöreye mahsus. Aroması ve tadıyla bu bölgede yetişen, coğrafi işaret belgeli bir üzüm. Çiftçilerimiz gübreleri bu topraklarda kullanacaklar. Umarım bu yıl üzümler daha güzel ve verimli olur. Üreticimize de bol kazanç getirir. Hayırlı olsun” dedi.

 

Başkan Selvitopu, mütevazı bütçeyi doğru alanlarda kullanmaya özen gösterdiklerini hatırlatarak, “Tarımsal üretim artık dünyanın öncelikli konularından biri. Biz de sorumluluk alanımızdaki köylerde tarımsal üretimi artırmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Amacımız bu eşsiz topraklara ve ürünlere sahip çıkarak, onları gelecek kuşaklara korunmuş şekilde bırakmak. Olanaklarımız ölçüsünde desteklerimiz devam edecek. Vatandaşlarımızdan özellikle yoğun fidan talebi de geliyor. Bu talepleri ayrıca değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Üreticiler de alım güçlerinin her geçen gün azaldığını belirterek, destekleri nedeniyle Karabağlar Belediyesi'ne ve Başkan Selvitopu'na teşekkür ettiler.

Karabağlar Belediyesi Kavacık, Tırazlı ve Uzundere'deki ÇKS'ye kayıtlı üreticilere, arazi yapısına uygun toplam 30 ton gübre dağıtıyor. Bugüne kadar 24 ton gübre teslim edildi. Dağıtımlar belirlenen program doğrultusunda sürüyor.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kavacık üzümleri daha güzel olacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Metaverse Dünyasının Oyun Kurucusu The Sandbox Türkiye Pazarında- Güncel Haberler “Halkımızla Her Mecrada İletişim Halindeyiz”	– Güncel Haberler Acer Swift’in hızlı şarj destekli, yüksek kapasiteli pili ile işten ve eğlenceden ödün vermeyin- Güncel Haberler LVBEL C5, Beklenen Şarkısını Dinleyiciyle Buluşturdu: “Andale” ” iyzico, kadın girişimci ekosistemini büyütmeye odaklandı”- Güncel Haberler 153 girişimciye 200 bin TL destek- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat