Kuruluş Osman Alçiçek Hatun Kimdir?

12.10.2022

0 Yorum

Kuruluş Osman Alçiçek Hatun karakteri, yarı Ukrayna ve yarı Türk olan Miray Akay tarafından canlandırılıyor. 2000 yılında Ukrayna’da dünyaya gelen Miray Akay’ın annesi Ukraynalı ve babası ise Türk’tür.

Kuruluş Osman Alçiçek Hatun Kimdir?

ATV ekranlarının reyting rekortmeni Kuruluş Osman 4. Sezonuyla da hız kesmeden yoluna devam ediyor. Peki dizimizin karakterleri gerçek hayatta neler yapıyor, bunları yeni yazılarımızda keşfetmeye devam ederken, sıradaki sorumuz ise Kuruluş Osman Alçiçek Hatun Kimdir, olacak.

Kuruluş Osman Alçiçek Hatun (Miray Akay) Kimdir?

Kuruluş Osman Alçiçek Hatun karakteri, yarı Ukrayna ve yarı Türk olan Miray Akay tarafından canlandırılıyor. 2000 yılında Ukrayna’da dünyaya gelen Miray Akay’ın annesi Ukraynalı ve babası ise Türk’tür.

Henüz 22 yaşında olan Kuruluş Osman Alçiçek Hatun (Miray Akay) ilkokul dahil tüm öğrenimini ülkemizde bitirmiştir. En son Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan  genç ve güzel oyuncu, oyunculuk kariyerine ise henüz 3 yaşındayken oynadığı reklamlar ile başladı. Genç yaşına rağmen Kuruluş Osman Alçiçek Hatun karakterinden önce 2010 yılından bu yana 9 farklı dizide ve 4 önemli filmde rol almış, ayrıca 2014 yılında düzenlenen Frankfurt Film Festivali’nde aday olduğu Halam Geldi ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filmleriyle En İyi Kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

Kuruluş Osman Alçiçek Hatun hangi film ve dizilerde oynamıştır?

Kuruluş Osman Alçiçek Hatun kimdir sorusuna cevap  olarak karşımıza çıkan Miray Akay’ın filmografisi ise epey geniş. Henüz 3 yaşındayken reklam filmlerinde oynamaya başlayan güzel oyuncu, 2010 yılında henüz 10 yaşındayken Bitmeyen Şarkı adlı dizide rol almıştı. Asıl patlamayı ise 2013 yılında 13 yaşındayken rol aldığı 20 Dakika dizisiyle yakalayan güzel oyuncu, bundan sonra sırasıyla Benim Adım Gültepe, Güneşin Kızları, Dayan Yüreğim, Bizim Hikaye, Zümrüdüanka, Bir Zamanlar Kıbrıs: Kıbrıs Zafere Doğru ve Ah Nerede dizilerinde başarılı roller gerçekleştirmişti.

Kuruluş Osman Alçiçek Hatun, sadece dizilerde değil oynadığı filmlerde de büyük başarılara imza atmış,  hatta 2014 yılında Frankfurt Film Festivali’nde Jale Arıkan ile birlikte En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü kazanmıştı. Miray Akay sırasıyla Kelebeğin Rüyası (2013), Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 (2013), Halam Geldi (2014) ve Balık (2014) filmlerinde rol aldı.

Yazar: Muhammet Yıldırım

Muhammet Yıldırımİstanbul'un Şişli ilçesinde 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Bursa Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2012 yılında başarıyla bitirmiştir. Evli olup, 1 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ