Kuruluş Osman Frigg Kimdir?

11.10.2022

0 Yorum

Kuruluş Osman Frigg Azize İpek Karapınar tarafından canlandırılmaktadır. 1984 yılında İstanbul’da doğan Kuruluş Osman Frigg (İpek Karapınar) Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvar bölümünden mezun olmuştur.

Kuruluş Osman Frigg Kimdir?

Her bölümüyle takipçilerini biraz daha kendisine bağlayan Burak Özçivit’in başrolde olduğu tarihi Kuruluş: Osman dizisi oyuncu kadrosuna, elbette tarihin akışına göre oyuncular eklenmeye devam ediyor. Bu yazımızda serinin son isimlerinden biri olan Kuruluş Osman Frigg kimdir konusunu ele alacağız.

Kuruluş Osman Frigg (Azize İpek Karapınar) kimdir?

Kuruluş Osman Frigg Azize İpek Karapınar tarafından canlandırılmaktadır. 1984 yılında İstanbul’da doğan Kuruluş Osman Frigg (İpek Karapınar) Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvar bölümünde keman eğitimi aldıktan sonra, ilk oyunculuk tecrübesini 2006-2008 yılları arasında yayınlanan Köprü dizisinde (Aslı Yazıcı) yaşadı ve kendini piyasaya tanıttı.

Kuruluş Osman Dizisi Frigg (Azize İpek Karapınar) oynadığı diziler

Kuruluş Osman Frigg karakterini canlandıran İpek Karapınar, Köprü dizisinin ardından sırasıyla Hatırla Sevgili (Zeynep), Talih Kuşu (Cansu), Kurtlar Vadisi Pusu (Funda), Dolu Dizgin Yıllar (Gülşen), Zehirli Sarmaşık (Sinem), Küçük Sırlar (Arzu), Ustura Kemal (Nihal), Adını Kalbime Yazdım (Leyla), Hayat Yolunda (Yelda Güçlü), Kırgın Çiçekler (Feride), Nöbet (Zeynep) ve Destan (Çolpan Han) dizilerinde rol alan İpek Karapınar‘ın sonra en son durağı Kuruluş Osman Frigg karakteri oldu.

En son oynadığı Destan dizisinde de azimli bir savaşçıyı canlandıran İpek Karapınar, Kuruluş Osman Frigg olarak da yine benzer bir role bürünüyor.

Yazar: Muhammet Yıldırım

Muhammet Yıldırımİstanbul'un Şişli ilçesinde 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Bursa Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2012 yılında başarıyla bitirmiştir. Evli olup, 1 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ