Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kütüphaneler Haftası Okuma Etkinliği İle Başladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Kütüphaneler Haftası Okuma Etkinliği İle Başladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İnegöl Belediyesi, Kütüphaneler Haftası kapsamında bugün ilçe protokolünün de katıldığı okuma etkinliği düzenledi. Gençlik Merkezi Nöbetçi Kitaphanede yapılan etkinliğe öğrencilerin de ilgisi yoğun oldu.

 

İnegöl Belediyesi, bu yıl 28 Mart-03 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası kapsamında Nöbetçi Kitaphaneler organizasyonuyla bir dizi etkinlik düzenledi. Hafta boyunca yapılacak etkinliklerin ilki, bugün Gençlik Merkezi Nöbetçi Kitaphanede ilçe protokolünün de katılımıyla yapılan okuma etkinliği ile gerçekleştirildi. Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban ve Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ile meclis üyeleri de kitap okuyarak etkinliğe destek verdi.

 

HERKESİN BAŞUCU KİTAPLARI OLMALI

Okuma etkinliği sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Merkez nöbetçi kitaphanemizdeyiz. Kütüphane Haftası kapsamında bir okuma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Malumunuz insan hayatında kitabın yeri ve önemini çok fazla anlatmaya gerek yok. Allah’ın ilk emri de oku. İnsan dediğimiz varlıkta okuyarak kendini geliştirebilen bir varlık. Nihayet itibariyle okuyan insanların hayata daha sıkı sıkı bağlandığı, olayları daha kolay tahayyül edebildiği ve aşabildiğini, daha pozitif olduklarını, sorun odaklı değil çözüm odaklı olduklarını görebiliyoruz. Bizler de bugün bununla ilgili bir faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımızın düzenlediği okuma etkinliğine katıldık. Aynı zamanda kitaphanemizde en fazla okuma gerçekleştiren kişilere de küçük birer hediyemiz olacak. 1’inciye 200, 2’nciye 100 ve 3’üncüye 50 TL Uludağ Kitapevi hediye çeki ile sertifika verilecek. Ben etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Her bireyin başının ucunda birden fazla kitapları olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaymakam Eren Arslan ise “Kütüphaneler haftası kapsamında düzenlenen bu anlamlı etkinlikte bulunmaktan son derece mutlu olduk. Kitap, insanın hayatındaki vazgeçilmezlerden biri. Biz de buradan yola çıkarak bütün okullarımızda kütüphanelerin kitap sayılarını arttırmak üzere kampanya başlatmıştık. Şu anda 300 bini aştı bu kitap sayısı. Yine akşamları velilerimizin de katılımıyla kitap okuma etkinlikleri düzenleniyor. Bilgiden uzaklaşan toplumların ne duruma geldiklerini söylemeye gerek yok. O yüzden çağın getirdiği dijitalleşmeyle birlikte belki kitapların basımında satışında azalış var gibi gözükse de esasen ciddi bir okuyucu kitlesi de var. Bunu ilçemizde hem halk kütüphanemizde hem belediyemizin açtığı kitaphanelerde görebiliyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Etkinlik sonrası kitaphaneden en fazla kitap alarak okuyan 3 kişiye 1’inciye 200, 2’nciye 100 ve 3’üncüye 50 TL olmak üzere Uludağ Kitapevinden alışveriş çeki hediye edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kütüphaneler Haftası Okuma Etkinliği İle Başladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Kullandığınız Yüz Maskesi, Sizi, Koronavirüsten Korur mu?- Güncel Haberler Casper Via E30 ile akılı telefonda akıllı seçim dönemi başlıyor- Güncel Haberler EY’ın Global CEO Outlook araştırması, 2022’ye dair yeni gerçeklere ve stratejilere dikkat çekiyor- Güncel Haberler Fujifilm Türkiye Üst Yönetim Değişikliği- Güncel Haberler Turizm Yeni Dünyaya Hazırlanıyor: Metaverse’te Otel Kurulacak, Tatile Çıkılacak, Ödemeler Kripto Paralarla Yapılacak!- Güncel Haberler Okullarda COVID-19 önlemlerine dikkat!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat