Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Lise öğrencileri Sosyal Güvenlik Kurumunu Ziyaret etti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Lise öğrencileri Sosyal Güvenlik Kurumunu Ziyaret etti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencileri Bursa Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret etti. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Alan Şefi Ömer Doğan, alan öğretmenleri Asuman YÜCE ŞENER ve Sultan ERGÜN yönetimin de SGK Bursa İl Müdürlüğüne kurum ziyareti gerçekleştirdiler. 11. sınıf öğrencileri Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşlara sağladığı hizmetler hakkında bilgi edinirken, kurum arşivini de yerinde görme fırsatı yakaladılar. 
 
Öğrenciler kurum ziyaretin de sosyal güvenlik kavramı ve önemi, sigortalılık bilinci, sigortasız çalışmanın doğuracağı sonuçlar, genel sağlık sigortası, işsizlik sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı konularında bilgiler edindiler.    
 
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Alan Şefi Ömer Doğan, "Öğrencilerimize Sosyal Güvenlik Sisteminin işleyişi, Genel Sağlık Sigortası, İş Kazaları, Meslek Hastalıklar vb. konularda genel bilgiler verildi. Öğrencilerimiz iş hayatına başladıklarında çalışacakları Büro ortamını, çalışma koşullarını, çalışma şartlarını yakından görerek fikir sahibi oldular. İşletmelerde Dosyalama ve Arşivlemenin ne kadar önemli olduğunu yerinde gördüler. Öğrencilerimizin derslere katkısı açısından çok faydalı bir kurum gezisi gerçekleştirmiş olduk.
 
Gezi boyunca bizlere yardımcı olan Kurum Merkez Müdürü Ayişe KANAT’A yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum " dedi  
11. sınıf öğrencisi Merve SAFKAN: " SGK Kurumunda Çalışanlar Çok Yoğun Tempoda Çalışıyorlar. SGK İle İlgili Aklımızda Takılan Soruları Sorduk Gayet Güzel Açık Cevaplar Aldık. Mesela Genel Sağlık Sigortası hakkında bilgi edindim. İlgilerinden dolayı teşekkür ediyorum"  dedi. 
 
Kurum gezisinin ardından Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı öğretmen ve öğrencileri SGK Bursa Osmangazi Müdürü Sayın Ayişe KONAT’a ilgi ve yardımlarından dolayı teşekkür ederek Çiçek ve Plaket takdiminde bulundular. 
 
 
 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Lise öğrencileri Sosyal Güvenlik Kurumunu Ziyaret etti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Anadolu’nun 4 Mevsimi Dijital Sergisi Müze Gazhane’de- Güncel Haberler Altın Portakal Sinema Tırı yolculuğuna başladı- Güncel Haberler “Doğu”, Blutv ve Vodafone TV ortaklığında izleyiciyle buluştu Başkan Türkyılmaz: “Zehirleyen de İftira Atan da Hesap Verecek” – Güncel Haberler Başyiğit ile Kanal Yolunu birleştiren köprü ve bağlantı yolları tamamlandı- Güncel Haberler En iyi Aksiyon Filmleri Kasım Ayında Filmbox Extra Ekranlarında- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat