Odaklanma Problemi: Aşırı Dikkatlilik

13.05.2021

0 Yorum

Odaklanma Problemi: Aşırı Dikkatlilik  Ben nedense bu ikisini çok birbiriyle bağdaştırıyorum. Özellikle dikkat eksikliği tanısı almış veya almamış, hep dikkat etmesi için çaba gösterilmiş, dikkat dağınıklığı olduğu söylenen insanların etrafına ve kendilerine baktığımda en çok göze çarpan nokta, odaklanma problemi deneyimini yaşamış ve yaşıyor olmalarıdır. Genellikle kendilerinde var olan değil, başkalarından görerek bunu kendi derdi […]

Odaklanma Problemi: Aşırı Dikkatlilik

Odaklanma Problemi: Aşırı Dikkatlilik 

Ben nedense bu ikisini çok birbiriyle bağdaştırıyorum. Özellikle dikkat eksikliği tanısı almış veya almamış, hep dikkat etmesi için çaba gösterilmiş, dikkat dağınıklığı olduğu söylenen insanların etrafına ve kendilerine baktığımda en çok göze çarpan nokta, odaklanma problemi deneyimini yaşamış ve yaşıyor olmalarıdır.

Genellikle kendilerinde var olan değil, başkalarından görerek bunu kendi derdi edinmiş ve bu derdi kabullenmiş her insanın içinde filizlenen bir durum halini almaya başlıyor odaklanma problemi.

Dikkat dağınıklığından farkı ise, odaklanma probleminde dış uyaranlar zihninizi esir alırken, dikkat dağınıklığında kendi iç zihninizin doluluğunda artış veya yoğunluk söz konusu oluyor.

Dikkat dağınıklığı kendi zihniniz ve farkındalıklarınızın toplamı,

odaklanma problemi ise zihninizdeki yoğunluğa sebebiyet veren bir müdahale biçimidir.

Yazar: CRNNN_

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ