Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Online alışverişte yılbaşı yoğunluğu başladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Online alışverişte yılbaşı yoğunluğu başladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Yılbaşı alışverişi yapmak isteyenler şimdiden e-ticaret sitelerinde yoğunluk oluşturmaya başladı. E ticaret hacminin özellikle son haftalarda yüzde 25 oranında artması beklenirken en çok ilgi gören ürünlerin başında ise yılbaşı ağaçları ve süsleri geliyor.

Pandemiyle ilgi arttı

Aras Holding’in e-ticaret sevkiyatlarına odaklanan şirketi Jetizz’in yılbaşı döneminde yaşadığı hareketlilik hakkında konuşan Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elif İnci Aras, “Geçen yıl pandeminin de etkisiyle yılbaşında, e-ticaret alışverişleri bir önceki yıla göre yüzde 45 artmıştı. Bu artışın yanı sıra genel ortalamada yılbaşı dönemleri normal hacim yüzdesi yüzde 20-25 arasında artmakta” dedi.

Son 10 günde tavan yapıyor

Yılbaşına doğru kampanyaların başlamasıyla kullanıcıların e-ticaret sitelerine ilgisinin daha da artacağını kaydeden Aras, “Artışın çoğu son 10 günde gerçekleşiyor. Örneğin yıl başından önceki son Pazar günü, reklamlar yüzde 20 daha fazla tıklanıyor” diye konuştu.

Çam ağaçları ilk sırada

E ticaret sitelerinde en çok ilgi gören ürünler hakkında da bilgi veren Aras, “Yılbaşı dekorasyon, hediyelik eşya, yılbaşı paketleri, kozmetik, giyim ve elektronik aletlerin satışı artıyor.  Özellikle yılbaşı ağaçları, dekorasyon kategorisinin en çok büyüyen ürünleri olmakta. Satışı en hızlı artan diğer ürünler ise sırasıyla yılbaşı süsleri, mumlar, yapay çiçekler, kapı süsü, tablolar ve biblolar oluyor” ifadelerini kullandı.

Aras ayrıca şunları söyledi: “Hediyelik dışında ise hareketlenen kategorilerdeki spesifik ürünler daha çok giyim ve elektronik alet kategorilerinde olmakta. Cep telefonları en çok tercih edilen elektronik ürünlerin başında geliyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Online alışverişte yılbaşı yoğunluğu başladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Muhasebecilerle Kahvaltı Programında Bir Araya Geldi- Güncel Haberler Ürünlü’de biberin binbir çeşit lezzeti yarıştı- Güncel Haberler Okullanrın Açık Kalmasının Anahtarı Aşılamada!- Güncel Haberler Kanlı Kusmanın 5 Önemli Nedeni- Güncel Haberler Cumhurbaşkanı’na Lozan sorusu- Güncel Haberler SAHA, The Alternative Art School ve Octopus Programme ile ortaklık başlattı

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat