Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TALİBAN VE 28 ŞUBAT PAŞALARI

Ana Sayfa » Köşeli Yazılar » TALİBAN VE 28 ŞUBAT PAŞALARI
Google News Abone Ol
TALİBAN VE 28 ŞUBAT PAŞALARI

Kim sorarsa, solcu ama Amerikancı… Demokrat ama darbeci… Barışsever ama eli kanlı PKK’nın hamisi… Bu ve buna benzer akla zarar, karakter zafiyetinin tezahürü olan, insan beyninde fikir diye yan yana gelmesi ve siyaseten bir arada bulunması imkân ve ihtimali bulunmayan benzeri tezatlar listesini sayfalarca uzatabilir.

Son günlerde gündemde Afganistan’daki ve ülkemizdeki 28 Şubat’ın kudretli paşalarına verilen kararın onanması ile hapis cezalarının kesinleşmesi üzerine yaşanan gelişmeler ile öne çıkan turnusol kâğıdı gibi insanların karakterlerini ortaya çıkaran “karaktere zeval gelmesin” dedirtecek cinsten tezatlara dikkat çekmek istiyorum.

Millî Gazete’nin 23 Ağustos 2021 tarihli nüshasında:” CIA’dan Afganistan propagandası! Kadınlara zulüm haberleri uydurun.” Başlığı ile okuyucusuna duyurduğu haber de CIA’nın ABD emperyalizmini meşrulaştırmak için batı medyasına, Taliban aleyhinde “kadınlara zulüm yapılıyor” propagandası yapmaları için talimat verdiği ortaya çıktığı ile ilgili haberi paylaştı.

Batılı güçlerin ve emperyalist devletlerin başka ülkelerde propagandalarını yaptırmak, ülkelere ayar vermek, iç siyasetlerini dizayn etmek, kendi çıkarlarına hizmet ettirmek, çıkarlarını korumak için çekim alanlarına giren her ülkede olduğu gibi Türkiye ’dede yazılı ve görsel basın yayın kuruluşlarına doğrudan veya dolaylı olarak dostları aracılığı ile sahibi oldukları, bazı yazarları ve sosyal medya hesaplarını fonladıkları inkâr edilemeyen bilinen bir gerçek…

Bu nedenle yayınlanan benzeri haberlerin çok yönlü irdelenmesi, doğruluğunun araştırılması ve güvenilir kaynaklardan teyit edilmesi gerekiyor. Millî Gazete ’de yayınlanan” CIA’dan Afganistan propagandası! Kadınlara zulüm haberleri uydurun.” talimatı verildiği ile ilgili haberi okuduktan sonra Afganistan ile ilgili yapılan haberleri bu perspektiften okumaya ve haberlere bu bakış açısı ile yoğunlaşmaya başlayınca ortaya ilginç bir durumun çıktığını fark ettim ki ilginçti. Birçok haber kaynağı Afganistan’da kadınlara zulüm edildiği ile ilgili aynı fotoğraf ile birlikte aynı metni kullanarak haberler yapılmış ve yapılıyordu.

Bunun yanında Afganistan ABD’nin ve AB’nin işgali altında iken kendi halkını ve ülkesini satan, sömürgeci devletlerin çıkarı için çalışan, savaşan, işgalci ülkeler adına paralı hizmetkarlık yapanların emrinde oldukları devletlerin işleri bittiği için Afganistan’dan çekilmesinden sonra efendilerinin peşinden kaçma telaşı içine girdiler. Emperyalistlere hizmetkarlık yapanların düştüğü sefaleti, hizmetkarlığını yaptıkları ülkelerin gözünde köpek kadar değerlerinin olmadığını anlayanların kaçış görüntüleri “kaostan kaçış” diye haberleştirilmesi ise madalyonun diğer bir yüzü idi.

Amerikan 6. filosuna Türkiye’den defol dediği veya eylem yapılırken oradan geçtiği için ömür boyu kendisini devrimci ve emperyalist karşıtı diye pazarlayan kelli felli tatlı su sosyal demokratlarının konu Afganistan olunca, Perinçek’ten gayrısının Amerika sevicisi ve hayranı olduklarını da görmüş olduk.

Muammalar ile dolu Afganistan’daki gelişmeler devam ettikçe daha kimlerin maskelerinin düşeceğini, kimlerin boyalarının döküleceğini, sırlarının ortalıklara saçılacağını, CIA veya Batılı Emperyalistlerin Afganistan’da yerle bir olan imajlarını kurtarmak için şeytanın aklına gelmeyecek tiyatro düzmece haberlerin üretileceğine, tek elden üretilen bu haberlerin “bozacının şahidi şıracı” mantığı ile iddia ediliyor, söyleniyor, duyumlar alıyoruz gibi içi boş yalan mesnetsiz haberlerin kamuoyuna nasıl servis edileceğine şahit olacağız ve zamanla göreceğiz.

Kim sorarsa demokrat hem de sosyal soslusundan demokrat olanlar konu darbe ve darbeciler olunca, hiç dayanamıyor ve yelkenleri suya indiriyorlar. 28 Şubat’ın mimarı paşalar ile ilgili verilen mahkeme kararı ile mahkumiyetleri kesinleşince 28 Şubat’ı ve mütedeyyin insanlara o dönemde yapılanları savunamadıkları için bu defa 28 Şubat Paşalarının yaşları üzerinden her biri değişik başlık ve yazılar ile 28 Şubat’ı ve kudretli paşalarını savunma gayreti içine girdiler.

Bozuk saatin günde iki defa doğru göstermesi gibi zaman içinde 28 Şubat süreci veya Cumhuriyet Mitingleri ile ilgili nedamet duyduklarını ifade etmeleri, konu ile ilgili öz eleştiri yapmaları ve zaman zamanda değişik ortamda özür beyanında bulunmaları, toplumsal barış adına önemli gelişmeler ve iyi niyetli düşünce ikrarı olarak değerlendirme gafleti içine girmiştik ki 28 Şubat paşaları ile ilgili karar üzerine “Kırk yıllık Kani’nin yahni olmayacağı gibi darbeci zihniyetin de hiçbir zaman demokrat olamayacağını” tecrübe ile bir kez daha görmüş ve öğrenmiş olduk…

TALİBAN VE 28 ŞUBAT PAŞALARI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nden Yapay Zeka Destekli İş Güvenliği Çözümü- Güncel Haberler Covid Bazı Hastalarda İnme Riskini 7- 10 Kat Artırıyor!- Güncel Haberler 25 Nisan Pazar Reyting Sonuçları İnşaat malzemeleri sanayi üretimi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,7 arttı- Güncel Haberler Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği- Güncel Haberler Yumurtalık kanserinin 9 belirtisine dikkat- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu! 22 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları Açıklandı mı?

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat