Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Teknopark İstanbul girişimcileri, başarılı projeleriyle ISIF’21’e de damga vurdu!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Teknopark İstanbul girişimcileri, başarılı projeleriyle ISIF’21’e de damga vurdu!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Teknopark İstanbul girişimcileri, TEKNOFEST kapsamında bu yıl altıncısı düzenlenen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’21’e başarılı projeleriyle damga vurdu. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) ve Türkiye Teknoloji Takımı’nın organizasyonuyla düzenlenen yarışmada; etkinliğin en büyük ödülü kabul edilen The International Federation of Inspection Agencies (IFIA) Grand Prix Kupasını Teknopark İstanbul girişimcisi Turing Kimya kazanırken Teknopark İstanbul girişimcileri de 4 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya alarak Teknopark İstanbul’un etkinliğe katılan kurumlar arasında en fazla altın madalya kazanan kurum olmasını sağladı. TEKNOFEST fuar alanında gerçekleştirilen ödül töreninde Turing Kimya girişimcisi Muhammet Emin Çağlar Grand Prix ödülünü T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alırken altın madalyalar T.C Sanayii ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof.Dr. Habip Asan tarafından girişimcilere takdim edildi.

Türkiye’nin yüksek teknolojili Ar-Ge merkezi olarak çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Teknopark İstanbul’da ev sahipliği yaptıkları girişimcilerin yarışmada elde ettikleri başarıdan gurur duyduklarını dile getiren Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu: “Teknopark istanbul olarak ülkemizin gurur kaynağı bir organizasyonu olarak tarihe geçen TEKNOFEST’e Kuluçka Merkezimiz Cube Incubation’dan 9 girişimci firmamızla katıldık. Siber güvenlik meslek lisesi öğrencilerimizin tasarladığı “Roketi Vur, Hediyeni Kap” oyununu 3 binden fazla gencimize deneyimlettik. Gerek kuluçka girişimcilerimizin çalışmaları, gerek siber güvenlik lisesi öğrencilerimizin azmi gerekse ISIF gibi buluşçuların bir araya geldiği ve tüm dünyadan buluşların ödüllendirildiği fuarda girişimcilerimizin aldığı ödüller sayesinde TEKNOFEST’ten yeni çalışmalar için motive olmuş şekilde döndük. Teknopark İstanbul olarak girişimcilerimizi, Ar-Ge sürecinden, ticarileşme sürecine kadar her aşamada Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) yapılanmamızla yakından destekliyoruz. Projelere ulusal ve uluslararası fonlardan destek ve danışmanlık alma, fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunması ve ticarileştirilmesi, girişimci, sanayi ve üniversite arasındaki her türlü iş birliği faaliyetine aracılık edilmesi gibi başlıklarda Teknopark İstanbul firmalarımıza hizmet üretiyoruz. Bundan sonraki süreçlerde de gerek kuluçka merkezimiz gerekse TTO yapılanmamız ile girişimcilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

ISIF’21’da ödüllendirilen Teknopark İstanbul TTO Patentleri hakkında detaylı bilgiler ise şöyle:

ISIF’21’de Grand Prix ödülü kazanan Turing Kimya Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. X-ray ve radyasyon engelleyici fonksiyonel bir kompozit ve bunun hazırlanması için bir yöntem adlı buluşuyla dünyada X-Ray ışınlarının engellenmesi için bugüne kadar kullanılan, insan sağlığına oldukça zararlı, uygulama zorlukları, ağırlığı ile dünyada büyük bir sorun olan kurşun ve kurşun bazlı ürünler yerine bor madeni kullanılarak geliştirilen kompozit bir malzemenin üretimini kapsıyor. 

Fuarda altın madalya sahibi olan girişimler ise; 

New Senses Uzay Teknoloji ve Sağlık Araştırmaları A.Ş.

Ses frekanslarını titreşim diline dönüştürebilen sistemler ile işitme engelli bireylerin eğitimi ve iletişimini (titreşim dili) sağlayacak sense watch buluşu üzerinde çalışıyor.

Modüler Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Çeşitli komponent ve donanımlar ile farklı işler yapabilen makina konfigürasyon sistemi geliştiriyor.

Radarsan Radar Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Modüler Yapıda Elektronik Denetleme Sistemi (Radar) geliştiriyor.

Trexo İnovasyon A.Ş.

Görüntü işleme ile kontrol edilebilen video çekim aracı geliştiriyor.

Fuarda gümüş madalya kazanan girişimler;

UMAYANA

Commıphora molmol (myrrh) reçine ekstraktları ve bunların yara, mukozit ve diğer hastalıkların önlenmesi, iyileşmesi ve tedavisi için kullanılması noktasında buluşlara sahip.

Legna Medikal Teknoloji San. ve Tic. AŞ.

StomB / Kolostomi, ileostomi ve ürostomi sonrası istemsiz boşaltımı istemli hale getiren yapay organ üzerinde çalışıyor.

Move On Teknoloji Ltd. Şti.

TASAI adlı buluşuyla otonom traktör sistemi tasarlıyor. 

Stratejik Yenilikçi Girişimler Arge Mühendislik ve Sağlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Yapay zekâ destekli robotik teknolojisi ile vertigo hastalığında tanı ve tedavi sistemi geliştiriyor.

Fuarda Turkia Havacılık Anonim Şirketi ise sıcak hava balonları için geliştirdiği yakma ünitesi buluşuyla bronz madalya kazandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknopark İstanbul girişimcileri, başarılı projeleriyle ISIF’21’e de damga vurdu!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Ege’nin iki yakası yeniden kavuşuyor- Güncel Haberler Keçiören’de 22.02.2022’ye Özel 30 ‘Evet’- Güncel Haberler Güneşin zararları ışınlarına karşı 8 kritik kural- Güncel Haberler Belediye Başkanı Savran Öğrenciler İçin Masterchef Hasan İle Birlikte Mutfağa Girip Yemek Yaptı- Güncel Haberler Psikolojinle Çok Oynama Bozarsın Pandemide internet kullanımı, online görüşmelerin etkisiyle günde 8 saate ulaştı

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat