Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ABD yolcusu kalmasın…!

Ana Sayfa » Köşeli Yazılar » ABD yolcusu kalmasın…!
Google News Abone Ol
ABD yolcusu kalmasın…!

TBMM’nin 1 Ekim 2022 tarihinde açılması nedeniyle düzenlenen törene katılan ve konuşmasını yapmak üzere Genel Kurul Salonuna giren Cumhurbaşkanı Erdoğan geldiğin de   CHP ve HDP Milletvekilleri ayağa kalkmadılar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seversiniz veya sevmezsiniz… Oy verir veya vermezsiniz… Bu kişinin kendisini ilgilendiren özel durumudur ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkın oyları ile seçildiğini ve TC’ nin resmi Cumhurbaşkanı olduğu gerçeğini değiştirmez…

Bu nedenle de Cumhurbaşkanının TBMM Genel Kurul Salonuna gelişi sırasın da ayağa kalkmamak Erdoğan’ın şahsına yapılan bir hareket olarak değerlendirilip görmezden gelinemez. Bu davranış halkın seçtiği T.C Cumhurbaşkanlığı Makamına yapılan saygısızlıktır. Hepsinden önemlisi de onu seçen halkın tercihine dolayısı ile de halka saygısızlık ve siyasi nezaketsizliktir.

Hem helalleşme diyeceksin, toplumsal barış diyeceksin, grup toplantısında gençlere “Barışa barışa kazanacağız” sloganını attıracaksın ama halkın seçtiği Cumhurbaşkanı TBMM’ne geldiği zaman ayağa kalkmayacaksın.

Bu ne perhiz ne lahana turşusu…

Bunun yanında TBMM’ne gelmiş kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına hürmeten ayağa kalkmayan ana muhalefet liderinin bu olayın ardından “Gel bakalım Kemal…” edası ile ABD’ye çağrılması veya çağrılmadan gitmesi de iyi bir görüntü vermemektedir.

Ayrıca bu ziyaret Biden’ın “Türkiye’de dostlarımız ile iktidarı devireceğiz” sözleri ile birlikte değerlendirildiğinde derin bir anlam çıkmaktadır.

ABD’nin Türkiye’nin iç siyasetini dizayn etmek için siyasi gelişme ve olaylara çeşitli yollar ile doğrudan müdahil olması ve darbelere ve darbecilere de “Bizim Çocuklar” diye sahiplenmesi toplum hafızası tarafından unutulmamıştır.

Bu durum da sorunu görmezden gelip, sorunu sorun etmeyenlere göre seçim ve aday tespiti öncesi CHP Genel Başkanının NATO vasıtası ile Yunanistan’ın Dedeağaç ve Midilli ve Sisam Adalarını silahlandıran ABD’yi ziyaret etmesini normal karşılayabilir veya tasvip edebilir.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun böylesi kritik bir dönemde ABD’yi ziyaret etmesini anlamlı buluyor ve bir seçmen olarak onaylamıyorum. Çünkü bu ziyaret normal ve sıradan bir ziyaret değildir.

Kılıçdaroğlu’nun zamansız ve dikkat çekici bu ABD ziyareti yukarı mahallenin yandaş ve fondaş basını ve kendi partisi içinde de kabul görmediği gibi rahatsızlık da yaratmıştır.

Kılıçdaroğlu’ da çıktığı TV programında ABD’ye icazet almak için gitmediğini, ABD’nin Bay Kemal’i ve Yunan tezlerini savunmasıyla tanınan Senatör Bernie Sanders ziyaret edeceğini ve fikir alışverişinde bulunacağını açıklama ihtiyacını duydu…

Kılıçdaroğlu’nun “ABD’ye icazet almaya gitmediği” cümlesini tersten okuyacak olursak, kendisine ABD tarafından icazet verilmeyeceğini bildiğini ve aday olması istenilen ismin kendisine tebliğ edileceğini bu ziyaret esnasında aday isimi ile birlikte yol haritasının yazılı olduğu zarfın kendisine verileceği anlamı ortaya çıkacaktır ki bende bu görüşteyim.

Daha önce de müteaddit defalar Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönlünden 6+1 Masasının Cumhurbaşkanı adayı olma düşüncesinin olduğunu, kendisine rakip olma ihtimali olan Mansur Yavaş ve İmamoğlu ikilisinin önlerini kesmek ve devre dışına çıkarmak için siyasi manevralar yaptığını, ancak Büyük Birader’in Cumhurbaşkanı adaylığı için gözdesinin İmamoğlu olduğunu, İmamoğlu’nun rakibinin yine İmamoğlu olması gibi bir handikabı olduğu içinde bazen ibrenin Mansur Yavaş tarafına döndüğünü dillendirmiştim. Halen aynı görüşümü muhafaza ediyorum. Büyük Biraderin gözdesinin İmamoğlu olduğu kanaatini muhafaza ediyorum.

Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisinde Cumhurbaşkanı adaylığının mümkün olmadığı söylenip, sorun çıkarmaması istenileceği ve zarf içinde 6+1 Masası adayının kim olması gerektiği tavsiyesi (!) ve yol haritası ile geri döneceğini düşünüyorum.

Çünkü Yukarı Mahallenin Beyaz Türkler sokağındaki konuşmalara ve yazılanlara bakıldığında böyle bir kanaat ister istemez kendiliğinden ortaya çıkıyor…

Bu milletin ağızı sütten (ABD Süt Tozundan” çok yandı. Bunun içinde menşeinde “Madein USA” yazan hiçbir yoğurdu bırakın üfleyerek yemeği evinin yanına bile yaklaştırmadığı gibi patili dostlarının bile yemesine izin vermiyor.

ABD yolcusu kalmasın…! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avcılar Belediyesi 1 yılda 1500 kişiyi iş sahibi yaptı- Güncel Haberler ‘Necati ve Saykolar’ ile   ‘The Rocktors’ Egelileri coşturdu- Güncel Haberler Organ Naklinde, Organ Kayıplarını Azaltmak Mümkün- Güncel Haberler Ana Shine İstanbul turunda ‘Türkiye modern ülke beni çok etkiledi’- Güncel Haberler ‘Yeni yaylaları turizme açmalıyız’- Güncel Haberler Esra Ezmeci ilk kez okurlarıyla D&R’daki imza gününde buluşuyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat